Żurawie wieżowe kratowe – usługi dźwigowe

Żuraw potrzebny jest wszędzie tam, gdzie konieczne jest przeniesienie jakiś ciężkich rzeczy. Usługi dźwigowe są bardzo powszechne. Nie będziemy musieli martwić się tym, że nie znajdziemy odpowiedniego dźwigu. Jednymi z popularniejszych żurawi są z pewnością żurawie wieżowe kratowe z obracaną głowicą.

Usługi dźwigowe są niezbędne

usługi dźwigowe

Tego typu urządzenia składają się z dolnej części, która ustawiana jest na torze. Wieża także złożona jest z kilku sekcji. Wysięgnik mocuje się w tym przypadku do obracalnej głowicy. Może być także montowany do wieży. Konieczny jest tutaj także wspornik, który jest wyposażony w przeciw wagę. Żuraw składa się także z kabiny sterowniczej oraz wielokrążka podnoszenia ładunków. Drugim typem, także bardzo popularnych żurawi są żurawie wieżowe torowe z wieżą obrotową. Te mogą pracować tylko i wyłącznie na torze szynowym. Jeśli chodzi o transport drogowy to dokonuje się on w różnego rodzaju elementach.

Przede wszystkim w zespołach oraz dużych zestawach. Są to niskopodłogowe przyczepy. Są także montowane na różnego rodzaju wózkach holowanych za samochodami ciężarowymi. Żuraw będzie składał się przede wszystkim z podwozia, które jest wyposażone w cztery koła, nadwozia z osadzoną kratownicą wieżą, która złożona jest z pięciu segmentów. Żuraw składa się także z kabiny operatora. Można ją przemieszcza na prowadnicy. Można ją także montować na dowolnym segmencie wież. Czasami również buduje się żurawie wieżowe z wysięgnikami które zawsze znajdują się w pozycji poziomej. Zmiana wysięgu realizowana jest tutaj poprzez zmianę położenia wózka, który porusza się po wysięgniku. Wysięgnik natomiast zawsze znajduje się w pozycji poziomej. Jeśli chodzi o same tory żurawi wieżowych to rozstaw żurawia wynosi 3,8 m dla dużych żurawi wieżowych. Duży rozstaw torów układa się na oddzielnych pokładach.

Podsypką jest tutaj żużel lub też jakiś gruby piasek. To w przypadku kiedy mamy do czynienia z żurawiami lekkimi. Jeśli natomiast mamy do czynienia z żurawiem ciężkim to konieczny będzie tutaj tłuczeń oraz żwir. Grunt musi być zagęszczony wraz z podsypką. Wszystko to musi być zabezpieczone przed deszczem oraz innymi warunkami atmosferycznymi.