Żuraw potrzebny jest wszędzie tam, gdzie konieczne jest przeniesienie jakiś ciężkich rzeczy. Usługi dźwigowe są bardzo powszechne. Nie będziemy musieli martwić się tym, że nie znajdziemy odpowiedniego dźwigu. Jednymi z popularniejszych żurawi są z pewnością żurawie wieżowe kratowe z obracaną głowicą.

Usługi dźwigowe są niezbędne

usługi dźwigowe

Tego typu urządzenia składają się z dolnej części, która ustawiana jest na torze. Wieża także złożona jest z kilku sekcji. Wysięgnik mocuje się w tym przypadku do obracalnej głowicy. Może być także montowany do wieży. Konieczny jest tutaj także wspornik, który jest wyposażony w przeciw wagę. Żuraw składa się także z kabiny sterowniczej oraz wielokrążka podnoszenia ładunków. Drugim typem, także bardzo popularnych żurawi są żurawie wieżowe torowe z wieżą obrotową. Te mogą pracować tylko i wyłącznie na torze szynowym. Jeśli chodzi o transport drogowy to dokonuje się on w różnego rodzaju elementach.

Przede wszystkim w zespołach oraz dużych zestawach. Są to niskopodłogowe przyczepy. Są także montowane na różnego rodzaju wózkach holowanych za samochodami ciężarowymi. Żuraw będzie składał się przede wszystkim z podwozia, które jest wyposażone w cztery koła, nadwozia z osadzoną kratownicą wieżą, która złożona jest z pięciu segmentów. Żuraw składa się także z kabiny operatora. Można ją przemieszcza na prowadnicy. Można ją także montować na dowolnym segmencie wież. Czasami również buduje się żurawie wieżowe z wysięgnikami które zawsze znajdują się w pozycji poziomej. Zmiana wysięgu realizowana jest tutaj poprzez zmianę położenia wózka, który porusza się po wysięgniku. Wysięgnik natomiast zawsze znajduje się w pozycji poziomej. Jeśli chodzi o same tory żurawi wieżowych to rozstaw żurawia wynosi 3,8 m dla dużych żurawi wieżowych. Duży rozstaw torów układa się na oddzielnych pokładach.

Podsypką jest tutaj żużel lub też jakiś gruby piasek. To w przypadku kiedy mamy do czynienia z żurawiami lekkimi. Jeśli natomiast mamy do czynienia z żurawiem ciężkim to konieczny będzie tutaj tłuczeń oraz żwir. Grunt musi być zagęszczony wraz z podsypką. Wszystko to musi być zabezpieczone przed deszczem oraz innymi warunkami atmosferycznymi.