Każdy posiada inne preferencje dotyczące kąpieli – jedni mogą spędzać długie godziny w wannie, a drudzy wolą szybki i orzeźwiający prysznic. Zdarza się też tak, że w gronie domowników znajdują się zwolennicy zarówno pierwszej, jak i drugiej opcji. Dlatego też urządzając łazienkę, trzeba wziąć pod uwagę zdanie wszystkich osób. Sposobem, aby zadowolić wszystkich, jest dobór takiej armatury, by wanna mogła pełnić również funkcję prysznica.

Nowoczesne baterie do wanny

baterie wannowe z deszczownicąZazwyczaj do baterii wannowej dołączona jest słuchawka, co pozwala nie tylko zamienić długą kąpiel na szybki prysznic, ale również zaoszczędzić wodę. Jednak coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się zestaw zawierający deszczownicę, która pozwala zrelaksować się podczas kąpieli w strugach wody przypominających krople deszczu. W skład takiego zestawu wchodzą: deszczownica, podłączenie deszczownicy, mocowanie, krzywki, rozterki i bateria z wylewką; dołączona może również zostać słuchawka prysznicowa. Ważną funkcją jest regulacja strumienia, co wynika bezpośrednio z budowy deszczownicy. Jeżeli posiada ona wyłącznie jeden typ otworów, wówczas nie istnieje możliwość zmiany rodzaju strumienia, lecz jedynie można dostosować jego siłę. Równie istotne jest to, by zwrócić uwagę na liczbę, wielkość oraz gęstość ustawienia otworów. Należy wybrać taki model, który będzie odpowiadał indywidualnym preferencjom.

baterie wannowe z deszczownicąPonadto trwałe baterie wannowe z deszczownicą wyposażone są w system AntiCalc lub podobny, którego zadaniem jest zapobieganie osadzaniu się kamienia. Nie tylko ułatwia to czyszczenie, ale również pomaga utrzymać piękny wygląd armatury. Materiał, z którego został wykonany zestaw, także nie pozostaje bez znaczenia. Dużą odpornością zarówno na wysokie temperatury, jak i korozję odznacza się mosiądz, w którego składzie przeważa miedź. Pomaga on również w utrzymaniu czystości, ponieważ na jego powierzchni nie rozwijają się bakterie ani grzyby. W przypadku głowicy najlepszym wyborem jest ceramiczna, dlatego że zabezpiecza przed przeciekaniem kranu. Ważna jest również jej szerokość, gdyż to od niej zależy wielkość strumienia wody.

Zestaw baterii wannowej z deszczownicą zapewnia komfort użytkowania, dlatego że w zależności od potrzeb i preferencji bądź czasu, którym dysponujemy, pozwala zarówno na długą kąpiel, jak i szybki prysznic. Deszczownica stanowi gwarancję miłych doznań i pozwala się zrelaksować. Należy jednak pamiętać, że ze względu na jej szerokość więcej wody przedostaje się poza wannę i dlatego konieczny jest montaż zasłony prysznicowej.