Świetlówki liniowe są bardzo często używane, szczególnie w dużych budynkach, w których trzeba zapewnić dobre oświetlenie. W związku z tym spotkamy je w sklepach, szkołach, szpitalach, fabrykach, magazynach, halach czy uczelniach wyższych. Największym problemem dla właścicieli takich budynków jest wybór pomiędzy tradycyjnym sprzętem, a tym nowocześniejszym, czyli LED.

Świetlówki led są trwałe

świetlówka liniowa led Wiąże się to głównie z dużymi kosztami wymiany całej instalacji. Mimo wszystko jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ ma wiele zalet, ale też pozwala na wyeliminowanie kilku problemów. Jednym z nich jest pozbycie się tzw. zjawiska tętnienia światła. Ponadto w użytkowaniu nie przeszkadza też częste migotanie podczas włączania oraz charakterystyczne buczenie, które potrafi rozproszyć niejednego pracownika. Jednak tym, co głównie możne przekonać do wymiany całego oświetlenia jest zły wpływ świetlówek tradycyjnych na środowisko, oczywiście wtedy, kiedy nie zostaną oddane do specjalnych punktów utylizacji. Głównie dlatego, że znajdują się w nich szkodliwe substancje, a jedną z nich jest rtęć. W związku z powyższymi negatywnymi cechami wiele firm, a szczególnie te, które budują swoje biurowce, decydują się na nowoczesne oświetlenie. Świetlówki liniowe LED są bardzo trwałe, ponieważ mogą działać nawet pięćdziesiąt tysięcy godzin. Oczywiście producenci nadal starają się poprawić tę ilość, jednak jest to i tak bardzo dobry wynik.

świetlówka liniowa led Co więcej, urządzenia te wyposażone są w wewnętrzne układy elektroniczne. Dzięki nim można je zasilać bezpośrednio, nie wykorzystując to tego żadnych zewnętrznych układów. Jeśli chodzi o ich budowę, to nie różnią się bardzo od tradycyjnego oświetlenia. Można poznać je za to po kolorze światła. Jednak największą uwagę przyciąga oprawa. Jest ona wykonywana z transparentnego poliwęglanu. Najważniejsze w niej jest to, że pozwala na uzyskanie tzw. efektu rozświetlenia sufitu. Ostatnią zaletą świetlówek LED jest odporność na wysokie temperatury. W związku z tym chętnie wykorzystywane są w halach, magazynach, czy warsztatach, które nie są tak dobrze zabezpieczone przed zimnem, jak domy, czy urzędy, głównie dlatego, że nie zmienia się strumień światła. Firmy, które zajmują się tworzeniem tych produktów, zachęcają swoich klientów do kupna również poprzez liczby.

Badania wykazały, że dzięki oświetleniu LED, można zaoszczędzić pięćdziesiąt procent wykorzystywanej do tej pory energii. Jednak ich kupno przede wszystkim pomaga w wyeliminowaniu niebezpiecznych substancji ze środowiska, ale też w oszczędzaniu, które dla rozwijających się placówek, ma ogromne znaczenie.