Wiele osób chce posiadać dom z dużymi, stylowymi oknami. Dzięki nim można przede wszystkim bardzo dobrze rozświetlić wszystkie pomieszczenia i nadać im niepowtarzalny klimat. Łączy się to oczywiście ze zmniejszeniem rachunków za światło, szczególnie w okresie letnim, kiedy dzień jest coraz dłuższy.

Plisy zamiast żaluzji

 plisy okienneJednak posiadając tak duże okna, należy o nie odpowiednio dbać, a także wyposażyć je w dodatki, które pozwolą na prywatność, ponieważ trzeba liczyć się z tym, że każdy, kto przechodzi niedaleko domu, może dzięki nim zobaczyć, co się dzieje w środku. Producenci rolet na okna, coraz częściej zaskakują swoich klientów i tworzą nowe rozwiązania, które sprawdzają się w każdej przestrzeni. Wśród nich można wymienić praktyczne plisy okienne. Działają one zupełnie inaczej do żaluzji, które jeszcze niedawno były bardzo popularne. Wykonywane są z trwałych materiałów, które składane są w charakterystyczną harmonijkę. Ich montaż jest bardzo łatwy i bez problemu można zrobić go samodzielnie. Jednak nie wygląda to tak samo, jak w przypadku zwykłych rolet. Nie są one przytwierdzane do rany okna. Plisy instaluje się poprzez przykręcenie specjalnych zaczepów do listwy przyszybowej.

 plisy okienneDo nich z kolei wsuwa się uchwyty, które mają zamontowane sznurki. Dzięki nim bez problemu można przesuwać materiał po całej wysokości okna. W związku z tym nie trzeba zasłaniać całego, tylko to miejsce, przez które padają np. promienie słoneczne. Oczywiście w listwach znajdują się specjalne uchwyty, za pomocą których można nimi dowolnie sterować. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które znalazło wielu zwolenników. Nie jest to dziwne, ponieważ plisy dostępne są już w wielu sklepach branżowych w dobrej cenie. Bez problemu dobierze się je kolorystycznie do wystroju całego wnętrza. Produkowane są także w różnych kształtach, co pozwala na zastosowanie ich przy wielu oknach. Bardzo dobrze sprawdzą się również na poddaszu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrana firma wykonała je na zamówienie. W takim wypadku dowolnie można wybrać kolor, a także kształt i materiał, z którego wszystko będzie zrobione. Dana placówka z pewnością zapewni osoby, które zajmą się również instalacją.

Dzięki plisom w każdym pomieszczeniu w domu można zapewnić sobie prywatność. Ustawianie ich na dole okna, w środku, czy u góry nie jest problematyczne i nie wymaga użycia dużej siły. Ich montaż nie jest trudny, a cena pozwala na korzystanie z nich w każdym domu. Co więcej, ich czyszczenie także nie sprawia większych problemów, wystarczy do tego tylko wilgotna szmatka.