Duże przedsiębiorstwa przemysłowe wymagają odpowiedniego miejsca do bezpiecznego przechowywania swoich towarów. Współczesne magazyny nie muszą być wykonane z cegieł, a ich postawienie nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. Nowoczesne magazyny są dostępne także w formie namiotu. Czy taka inwestycja jest opłacalna?

Plusy postawienia namiotów magazynowych

producent namiotów magazynowychBudowa magazynu najczęściej wiąże się z olbrzymim nakładem finansowym. Hala namiotowa pozwala zoptymalizować koszty inwestycji, co szczególnie docenią wszyscy, którzy dopiero startują na rynku i boją się, że utopią wszystkie nakłady finansowe już podczas inwestycji. Składa się ona ze stalowej konstrukcji, posiadającej odpowiednie atesty bezpieczeństwa. Jako zadaszenie używana jest specjalna plandeka, odpowiednio gruba i trwała, chroniąca od wiatru, zimna i opadów atmosferycznych. Jest ona także odporna na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych i na niskie temperatury. Zaletą takich hal jest jej modułowa budowa, co pozwala szybko wznieść ich konstrukcje. Firma oferująca ten rodzaj hal jest w stanie zbudować ją w kilka tygodni czy w miesiąc. Na początku wyrównaniu podlega teren pod konstrukcję, a następnie odpowiednio zabezpiecza się dół budowli w gruncie. Szkielet budowy jest wyjątkowo prosty do wykonania. Kwestia wykończenia również nie wymaga przeprowadzenia długich robót. Doświadczony producent namiotów magazynowych postawi konstrukcję wyjątkowo sprawnie i w krótkim czasie.

producent namiotów magazynowychHale namiotowe są projektowane z myślą o indywidualnym zapotrzebowaniu. Projekty można dowolnie modyfikować, tak by magazyn był jak najbardziej funkcjonalny. W razie przeprowadzania jakichkolwiek zmian takie namioty można łatwo poddać demontażowi. Można je powiększyć, zmniejszyć, rozbudować, a także przenieść w inne miejsce. Ma to znaczenie, szczególnie jeśli dany producent będzie chciał dokonać istotnych zmian we własnej działalności. Funkcjonalność i szybkość budowy to nie jedyne zalety tej konstrukcji. „Za” przemawia także koszt postawienia takiej hali, który zawsze będzie niższy niż w przypadku hali ceglanej czy murowanej. Estetyka hali namiotowej jest nowoczesna. Magazyny pod specjalne zamówienie projektuje się w różnych kolorach, tak by ich wygląd podkreślał ich nowoczesny charakter.

Namioty magazynowe to nowoczesne rozwiązanie, stanowią doskonałą inwestycję w ramach działalności przemysłowej. Postawianie takiej konstrukcji pozwala obniżyć koszta, jest świetną alternatywą dla dużych, murowanych magazynów, których budowa pochłania dużo czasu i generuje wyjątkowo wysokie koszty.