Wiele osób narzeka na problem ze snem. Każdego ranka budzą się niewyspani i męczą się z bólem kręgosłupa. Wydaje im sie, że przyczyna leży w nich – po prostu źle im się śpi. Tymczasem często okazuje się, że wystarczy zmiana materaca na inny, aby komfort snu zdecydowanie się poprawił.

Czym charakteryzuje się materac z pianki

wygodny materac z pianki poliuretanowejŹle dopasowany materac może bowiem generować bóle kręgosłupa lub innych części, ponieważ nie potrafi dostosować się do kształtu ciała. Jest zbyt twardy lub zbyt miękki, a do tego odkształca się i nie wraca już do pierwotnego kształtu. Zapadanie się w taką wygniecioną „dziurę” sprawia, że wypoczynek nie jest już przyjemny. Zatem na jaki materac powinniśmy się zdecydować, aby móc spokojnie przespać całą noc? Opinie są różne, najwięcej osób decyduje się na wygodny materac z pianki poliuretanowej o średnim poziomie twardości. W pierwszym kroku bardzo ważne jest, aby dobrać odpowiednią wysokość materaca – tak, aby pasował on do łóżka. W sklepach czeka nas jednak szeroki wybór, ponieważ wyroby o średniej twardości oferowane są w wysokościach 11, 14, 16, a także 19 oraz 21 centymetrów. Często istnieje także opcja wykonania jeszcze wyższego materaca na indywidualne zamówienie. W tego typu wyrobach stosowana jest pianka poliuretanowa o gramaturze T25 kg/m3 – to właśnie ona zapewnia odpowiednie dopasowanie się materaca do kształtu ciała, co zapewnia komfort snu.

wygodny materac z pianki poliuretanowejRównocześnie jednak pianka charakteryzuje się przewiewnością oraz lekkością, a to ważne, aby materac posiadał odpowiednią wentylację, co nie będzie prowadziło do pojawienia się mikroorganizmów. Taki produkt jest więc całkowicie bezpieczny dla alergików. Wiele osób zwraca uwagę także na to, czy dany materac jest łatwy do utrzymania w czystości – wybierając produkt od sprawdzonej firmy, zyskamy pewność, że faktycznie tak jest. Pokrowiec wykonany z odpowiedniej tkaniny jest prosty w czyszczeniu – wystarczy zdjąć go z materaca i wyprać w pralce lub ręcznie. W praniu nie straci swojego koloru ani swoich właściwości. Wybór materaca najwyższej jakości jest naprawdę ważny, gdyż to dzięki temu będziemy mogli spać spokojnie. Jeżeli martwimy się, że kupując materac w sklepie online będzie problem z jego transportem – możemy przestać się obawiać.

Materac z pianki poliuretanowej łatwo przetransportować i to bez żadnych uszkodzeń. Jest on bowiem odpowiednio elastyczny i zawsze wraca do swojego pierwotnego kształtu, dlatego nawet duże obciążenia nie sprawią, że straci on swoje właściwości. Z pewnością jest to zakup godny uwagi i będzie nam służył długi czas.