Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego długo zastanawiałem się kim chcę zostać w przyszłości. Ostatecznie zdecydowałem się na architekturę krajobrazu. Ten kierunek wydawał mi się bardzo przyszłościowi i widziałem w nim wiele możliwości.

Zakładanie ogrodów w Trójmieście nie jest łatwe

zakładanie ogrodówTam od czasu do czasu zjawiali się różni wykładowcy. Trójmiasto było bardzo rozwinięte i często mogliśmy mieć u siebie bardzo ciekawych ludzi. Pewnego dnia naszym zadaniem było projektowanie ogrodów o jakimś stylu. Każdy z nas musiał coś wylosować. Ja akurat trafiłem na tym w japońskim stylu. Jako studenci musieliśmy wykonywać specjalne makiety. One miały nam bardzo dużo ułatwić. Ja zacząłem od czytania na ten temat. W tym orientalnym klimacie duże znaczenie miała symbolika przedmiotów. Tam nic nie było przypadkowe i każdy przedmiot miał swoje znaczenie. Także co jakiś czas pojawiała się altanka. Także w mojej pracy musiałem opisać jak powinna wyglądać doskonała pielęgnacja takich ogrodów. Oczywiście według założeń wszystko powinno wyglądać jak miniaturowy krajobraz. Pojawiały się liczne skalniaki i miniaturowe roślinki. Często kamienie mają imitować góry. Także właściciele nie których obiektów kuszą się na podobiznę strumyków i potoków. Zakładanie ogrodów trójmiasto związanych ze stylem japońskim wcale nie było łatwe. Nawet moja makieta architektoniczna wymagała ode mnie wielkiego nakładu pracy. Moja nauka na ten temat zajmowała naprawdę dużo czasu, ponieważ sama symbolika przedmiotów nie należała do łatwych spraw. W dodatku chciałem aby wszystko wyglądało bardzo dobrze.

Ostatecznie mój wykładowca zaliczył mi to zadanie. Byłem z siebie bardzo zadowolony, ponieważ poszło mi lepiej niż innym osobą. Wszystko wyglądało tak jak powinno. Udało mi się stworzyć iluzję miniaturowego krajobrazu.