Folia stretch jest to rozciągliwa folia polietylenowa, którą używa się głownie do pakowania oraz zabezpieczania różnego rodzaju produktów. Stosuje się ją zarówno do pakowania i owijania artykułów przemysłowych o bardzo dużych gabarytach, ale również do owijania małych artykułów spożywczych.

Folią zabezpieczysz swój towar

foliaTego typu folia jest najbardziej ekonomicznym sposobem pakowania różnych produktów, ze względu na swoje małe grubości oraz wysoką wytrzymałość. Taką folię dzieli się na trzy rodzaje. Do nich zalicza się folia stretch jumbo, folia stretch maszynowa, a także folia stretch ręczna. Na uwagę zasługuje folia jumbo, ponieważ ona służy do dalszego przetwarzania, to znaczy konfekcjonowania na folię ręczną. Producent folii stretch jumbo tworzy ją o grubości od 10 do 40 milimetrów, szerokość wynosi zazwyczaj 500 milimetrów lub 450 milimetrów, natomiast długość nawoju na rolce wynosi od 3000 metrów do 4500 metra. Folia stretch cena zależy od producenta, jednak zazwyczaj wynosi ona około 30 złotych na przykład za 2, 5 kilograma. Istnieje wielu producentów tych foli i jeśli chce się zobaczyć, który ma jaką ofertę, to wystarczy wejść na ich strony internetowe, wpisując w wyszukiwarce folia stretch producent, a zapewne wyświetli się cała lista różnorodnych producentów. Folia stretch jumbo jest zatem produkowana przez takie firmy jak: Terpol, Panda import, Euro Prime Stretch i tym podobne. Każdy producent folii stretch dba przede wszystkim o to, aby ta folia była bardzo rozciągliwa, ale przy tym niezwykle wytrzymała. Wówczas, kiedy jakość jest bardzo dobra, to i cena znacznie rośnie w górę. Folia stretch cena czasem może osiągnąć kwotę nawet 40 złotych, jednak wtedy można mieć pewność, że ona na pewno nie porwie się. Ceny wyznaczane są za kilogram tej foli.

Folia stretch producent jest na tyle wygodna w kupowaniu, że można ją właśnie bezpośrednio kupować u producenta i jeśli będzie się kupowało w większych ilościach, to producent zapewne zaoferuje jakieś obniżki i promocje. Taka folia powinna być na wyposażeniu każdej kuchni, a także zakładu przemysłowego.