Pokaż mi swoją łazienkę, a ocenię twój gust, zmysł smaku i umiejętność dobierania elementów. Właśnie po wyglądzie tego pomieszczenia w domu można bowiem bardzo wiele powiedzieć o jego właścicielu. Wiele osób skupia się na salonie oraz kuchni, ponieważ to tam zaprasza się gości. Łazienka czy chociażby sypialnia traktowane są bardziej po macoszemu.

Pokaż jak wygląda Twoja łazienka, a powiem Ci kim jesteś

łazienkaTymczasem to właśnie te pomieszczenia świadczą o tym, jak domownicy podchodzą do spędzania wolnego czasu. Czy odpoczywają w świadomie zaprojektowanym domu, a może traktują go jak hotel. A propos projektowania i planowania, warto zatrzymać się przy łazience. Z pozoru niewiele znaczące pomieszczenie, ale faktycznie jedno z najważniejszych. Jeszcze nie tak dawno w wielu polskich domach było zapełnione po brzegi. Z minimalnym wyposażeniem i bardzo okrojoną liczbą mebli. Za to z mnóstwem dodatków i wszędzie obecnych kosmetyków czy środków czystości. Obecnie coraz częściej szafy w łazience są równie stylowe, jak te przeznaczone do pokoju dziennego.

Można je projektować samodzielnie lub wybierać z wcześniej przygotowanych przez projektantów zestawień. Wiele osób decyduje się na stworzenie symetrycznej harmonii w swojej łazience. Centralnym punktem jest umywalka, po bokach której ustawione bądź zawieszone są szafki łazienkowe Wrocław o jednakowym rozmiarze. W tym miejscu warto dodać, że o ile pierwszy rodzaj szafek łazienkowych sprawdza się w przypadku każdej większej łazienki, to jednak w pomieszczeniach o ograniczonej powierzchni lepiej stawiać na elementy niestojące, ale zawieszone.

Bardzo ciekawe rezultaty daje jednak wykorzystanie asymetrii w łazienkowym wyposażeniu. Łączyć można praktycznie każde elementy. Te wysokie i niskie, jak również pionowe i poziome. Jeżeli jednak nie jest się pewnym swojej koncepcji czy trudno ją sobie wyobrazić, warto udać się do projektanta wnętrz. Pomoże w opracowaniu ogólnej koncepcji i wskaże możliwe rozwiązania szczegółowe.

Miasto Wrocław proponuje również swoim mieszkańcom skorzystanie z bogatej oferty salonów meblowych. Tych stacjonarnych, ale także internetowych.