Jakie kupić okna do mieszkania? – to pytanie zadaje sobie mnóstwo ludzi planujących remont, lub robiących go. Przemyślanie dobrane okna są przede wszystkim ergonomiczne, mocne a także posłużą w domu przez kilkadziesiąt lat. W przedwojennych domostwach, nadal dostrzec można okna zrobione z drzewa dębowego.

Drewniane okna są piękne

oknoMateriał ten był zazwyczaj wykorzystywany, głównie przez zalety, jakie ma. Odpowiednio zabezpieczone drewno służy wiele lat, dobrze wpływa na zdrowie, dzięki zawartości olejków eterycznych, a także jest dobrym izolatorem dźwiękowym i termicznym. Ponadto, drewno jest klasyką, która nigdy nie wychodzi z mody, poza tym, dodaje wykwintnego wyglądu każdemu mieszkaniu. W dzisiejszych czasach nieczęsto instaluje się okna z tego materiału, bowiem są znacznie droższe, tak pod względem zakupu, jak i dbania. W różnorodnych sklepach, bez różnicy na to, czy to okna Katowice, czy drzwi Warszawa, największy asortyment ma się przy kupnie okien z PVC. Dobrze jest przy okazji wyjaśnić, jaka jest różnica pomiędzy PVC, PCV a PCW, gdyż osoby śledzące asortyment z oknami z pewnością się na nie natkną. Wszystkie te oznaczenia oznaczają taką samą mieszaninę chemiczną – polichlorek winylu. Pierwsza nazwa jest skrótowcem prawidłowym, a PCW spolszczonym, lecz, zazwyczaj spotykana jest PCV, która tak naprawdę została zastosowana w wyniku błędu. Okna z tego surowca są zdecydowanie tańsze od drewnianych okien, jakkolwiek to też jest zależne od ilości profili, tafli szkła oraz innych dodatkowych opcji.

Przy nabyciu okien, są właściwości, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę, bez względu na to, z jakiego tworzywa zakupimy okna. W skład nich wchodzą między innymi: ocena izolacji cieplnej i akustycznej, klasa odporności na wilgoć (która przemawia na korzyść okien PVC, bo drewno ulec może wypaczeniu) oraz szczelność. Kierując uwagę na te właściwości, a nie promocję bądź cenę okien, która może być bardzo zróżnicowana, zapewnimy sobie okna służące przez wiele lat.

Więcej na ten temat można dowiedzieć się ze strony www.adex-okna.pl