Obecnie wiele starych budynków poprzemysłowych zostaje przerobionych na stylowe bloki mieszkalne. Jest to konsekwencja rewitalizacji miasta i terenów, pełnych starych fabryk, nieużywanych hal przemysłowych, czy magazynów.

Wykończenia wnętrz w Warszawie są modne

wykończenia wnętrzDzięki inwestorom takie obiekty mogą dostać nowe życie i stać się stylowymi mieszkaniami. Tak narodził się styl industrialny, znany też jako styl loftowy. Historia tych budynków jest dla niego bardzo ważna. Często zachowuje się oryginalne fragmenty murów z czerwonej cegły, rury i kaloryfery, czy duże i szerokie okna. To nadaje takim wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Zatem jeśli ktoś zabiera się za prace wykończeniowe w swoim mieszkaniu to powinien pamiętać, żeby nie zmieniać wszystkiego na siłę. Zdecydowanie bardziej korzystne jest użycie zastanych elementów na swoja korzyść. Wykończenia wnętrz warszawa często wykorzystują beton, cegły, metal. Takie materiały podkreślają styl industrialny. Jeśli wybieramy drewno to powinno być ono ciemniejsze, na przykład heban, a nie jasne drewno tak jak sosna. Używane kolory to kolory przemysłowe czyli szarości, czernie, ciemne kolory. Takie wnętrze wyglądałoby jednak bardzo ponuro i smutno. Dlatego też wykończenia mieszkań w Warszawie powinny zakładać wprowadzenie jakiś ciekawych akcentów kolorystycznych. Mogą to być ozdobne czerwone poduszki, czy też niebieskie abażury do lamp.

Możemy również wykorzystać elementy szklane, które nadadzą naszemu wnętrzu lekkości i sprawią, ze będą wyglądy nieco bardziej przytulanie. Zawsze do takiego wnętrza możemy dopasować też kolorowy, miękki dywan.