Podczas remontu domu, większość osób skupia się na wymianie niektórych elementów i dodaniu nowych, które odpowiednio ożywią i odnowią daną przestrzeń. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele ciekawych rozwiązań, które ułatwiają aranżacje wnętrz. Jednym z nich jest cegła, którą nakłada się na ściany.

Łatwo dostępna biała cegła

cegła na ścianę biała	Produkt ten jest dostępny niemal w każdym sklepie branżowym. Idealnie sprawdzi się w salonie, sypialni, korytarzu, czy kuchni. Najczęściej stosuje się ją, chcąc otrzymać w domu wystrój skandynawski. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by była stosowana tam, gdzie dominuje nowoczesność, klasyka, czy styl rustykalny. Końcowy efekt zależy głównie od dodatków, które bez problemu można dobrać. Ponadto cegła łatwo dopasowuje się do powierzchni i przede wszystkim jest biała, co dodatkowo rozświetla pomieszczenie i tym samym staje się ono optycznie większe. Decydując się na montaż, należy pamiętać o fugach, które mogą mieć ciemniejszy kolor. Jednak nie jest to duża przeszkoda, ponieważ można je pomalować na dowolną barwę i uzyskać jednolitą powierzchnię. Zazwyczaj cegła na ścianę biała do wnętrz tworzona jest z gipsu, betonu dekoracyjnego, a także z wypalonej gliny.

cegła na ścianę biała	Jednak najpopularniejsze jest pierwsza opcja, ponieważ jest bardzo łatwo dostępna i przede wszystkim łatwa w montażu. Wybranie tej opcji ma oczywiście wiele dodatkowych zalet. Główną z nich jest trójwymiarowe wykończenie, które staje się charakterystyczne i bardzo wyróżnia, szczególnie wśród płaskich ścian. Ponadto sprawdza się niemal w każdym stylu i jest bardzo trwała, dlatego między innymi można montować ją w kuchni, gdzie przecież jest wiele zabrudzeń i dominuje wilgoć. Należy również wspomnieć o bardzo dobrej izolacji termicznej i akustycznej. W związku z tym cegła na ścianę sprawdzi się w bloku, gdzie bardzo często słychać hałasy z zewnątrz i wewnątrz. Dodatkowo cała konstrukcja jest bardzo wytrzymała i nie trzeba jej demontować przy kolejnym remoncie. Jeśli do niego dojdzie, wystarczy tylko zmienić jej kolor i bez problemu dostosuje się do każdej stylizacji. Oczywiście należy przy tym zaopatrzyć się w specjalne farby, jednak nie będzie z tym większego problemu, ponieważ dostępne są w większości sklepów branżowych.

Dekoracja ściany za pomocą cegły staje się coraz bardziej popularna. Jej wybór nie jest trudny, tak samo, jak montaż, głównie dlatego, że jest w stanie dopasować się do niemal każdej aranżacji wnętrza. Ponadto jest odporna na uszkodzenia i dodatkowo ociepla dom od wewnątrz i wygłusza go.