Ogrzewanie to jeden z najczęściej wykorzystywanych systemów w dzisiejszych domach, jego posiadanie jest absolutnie konieczne w celu uzyskania komfortowych warunków mieszkaniowych. Bez niego wygoda zamieszkiwania domowników staje na znacznie niższym poziomie, a sama konstrukcja zdecydowanie traci na wytrzymałości.

Co zyskujemy dzięki piecom akumulacyjnym

dobre piece akumulacyjne dynamiczneBrak ogrzewania wiąże się z wysokim poziomem wilgoci w domu, co nie jest dobre dla jego struktury, gdyż elementy konstrukcyjne znacznie ją nasiąkają co wpływa z czasem na ich wytrzymałość. Piece akumulacyjne są jednym z ciekawszych rozwiązań proponowanych przez branżę grzewczą w ostatnich latach. Duża część społeczeństwa ma dosyć tradycyjnych systemów grzewczych, dlatego też szuka nowych rozwiązań. Technologia akumulacyjna jest bardzo wydajna, ekologiczna i przede wszystkim tania. Piece akumulacyjne są systemem grzewczym całkowicie napędzanym przez energię elektryczną. Dlatego też nie produkują żadnych zanieczyszczeń w trakcie wytwarzania energii cieplnej. Technologia akumulacyjna umożliwia długoterminową oszczędność, która szybko się zwraca jej użytkownikowi. Polega ona na okresowym magazynowaniu i oddawaniu ciepła. Dlatego też jest to rozwiązanie bardzo wydajne. Wymaga ono jednak sprzętu wysokiej jakości, który będzie skutecznie magazynować energię cieplną.

dobre piece akumulacyjne dynamiczneDobre piece akumulacyjne dynamiczne są dość kosztowne ze względu na wykorzystane w nich materiały składowe. Część nagrzewana często wykonywana jest z metali ciężkich, a czasami nawet szlachetnych. Ich cena jest dość wysoka, dlatego też czasami zawyżają one koszt całego przedmiotu. Niektóre materiały posiadają znacznie większe ciepło właściwe co umożliwia im skuteczniejsze i bardziej długotrwałe magazynowanie ciepłe. Piece dynamiczne rozładowują okresowo ciepło zgodnie z określoną w panelu temperaturą. W przypadku tej technologii instalowany jest wiatrak, który rozwiewa powietrze po pomieszczeniu w którym jest on zainstalowany. Możliwe jest skonfigurowanie takiego pieca akumulacyjnego z instalacją inteligentnego domu, czy też termostatem. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu. Technologia dynamiczna umożliwia mieszanie zimnych i ciepłych mas powietrza w celu uzyskania określonej temperatury pozyskiwanego powietrza.

Jest to znaczna przewaga pieców dynamicznych nad statycznymi w których niemożliwe jest uzyskanie stałej, kontrolowanej temperatury w pomieszczeniu. Takie piece cechują się niskim poborem energii elektrycznej i wysoką wydajnością grzania, dlatego też są coraz bardziej powszechne.