Żyrandole, które znaleźć można w każdym niemal mieszkaniu zaaranżowanym kilkanaście lat temu, powoli są wypierane przez inne rozwiązania – między innymi przez oprawy sufitowe, które pozwalają na wykonanie atrakcyjnego, modnego oświetlenia punktowego.

Oprawy led w salonie

Okrągłe oprawy LEDZastosowanie takiej techniki w salonie sprawi, że będziemy mogli uzyskać we wnętrzu określony nastrój: przyciemnić wybraną przestrzeń, a rozjaśnić inną część, zwrócić uwagę na konkretne meble czy dekoracje. Bez wątpienia okrągłe oprawy led sufitowe pozwalają na wykonanie ciekawej aranżacji wnętrza. Cieszą się one popularnością ze względu na swoją uniwersalność – mogą być z powodzeniem montowane nie tylko w salonie, ale też w nowoczesnej kuchni. Okrągłe oprawy dzięki swojemu kształtowi zapewniają harmonię wnętrzu, a obok swojej funkcji użytkowej pełnią także funkcję dekoracyjną. W ofertach producentów znajdują się bowiem oprawy w różnym stylu. Mogą to być oprawy z mosiądzu, czy też nowoczesne oprawki z wysokiej jakości tworzywa sztucznego w dowolnym kolorze – tak szeroki wybór sprawia, że bez problemu możemy znaleźć taką oprawę, która doskonale wkomponuje się w dane pomieszczenie. Oprócz opraw, które posiadają jedną stałą pozycję, asortyment wielu firm obejmuje także oprawy ruchome. Umożliwiają one wybranie kierunku, w jakim padać ma światło. W ten sposób możemy zaakcentować dowolne miejsce we wnętrzu.

ledObok klasycznych opraw bardzo często dostępne są także oprawy wodoodporne – sprawdzą się one w pomieszczeniach, w których istnieje ryzyko zachlapania oświetlenia wodą – na przykład w łazienkach, czy w saunach, a także w kuchni, gdyż i tutaj wilgotność powietrza jest zazwyczaj wyższa niż w pokoju dziennym czy w sypialni. Z pewnością szeroka oferta zapewniana klientom przez producentów sprawia, że wybór oświetlenia nie powinien być podjęty pochopnie – warto w spokoju rozważyć każdą opcję i wybrać tę, która wydaje się najlepsza. Być może w naszym wnętrzu zamiast opraw okrągłych, warto zastosować te kwadratowe? One również mają swój urok. W kuchni do podświetlenia półek można użyć punktowego oświetlenia meblowego, zaś jeżeli nasz dom jest piętrowy – poziom bezpieczeństwa podwyższą oprawy schodowe.

Z kolei jeżeli zależy nam na oświetleniu, które obok swojej podstawowej funkcji, sprawdzi się jako dekoracja – możemy przejrzeć ofertę kinkietów, lamp stojących lub fantazyjnych lamp wiszących. Ich konstrukcja zwraca uwagę, więc będzie to dobre rozwiązanie dla nowoczesnego wnętrza, którego atrakcyjność chcemy podkreślić.