Zadaniem rolety jest nie tylko ograniczanie nasłonecznienia w użytkowanych pomieszczeniach. Powinna ona pełnić także funkcję antywłamaniową, utrudniając przestępcom dostęp do obiektu przez okna. Bezpieczeństwo jest naprawdę ważne, nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się rolety antywłamaniowe.

Roleta na wymiar dopasowana do okna

rolety na wymiarStrzeżone osiedla oraz system monitoringu to dla wielu osób o wiele za mało i wolą zabezpieczać się na wszelkie sposoby. Rolety antywłamaniowe to dobry wybór zwłaszcza na parterze. Czym różnią się takie rolety od tych tradycyjnych? Przede wszystkim są montowane na zewnątrz. Do ich wykonania wykorzystuje się specjalne profile aluminiowe, które są dodatkowo wzmacniane. W odróżnieniu od zwykłych rolet aluminiowych, rolety antywłamaniowe są właściwie nie do sforsowania. Charakteryzują się bardzo dobrą odpornością na uszkodzenia, a dzięki ryglom nie ma możliwości otwarcia takiej rolety od zewnątrz. Jeśli interesuje nas taka roleta na wymiar, musimy wiedzieć, że producent dołoży wszelkich starań, aby zapewnić nam wymagany poziom bezpieczeństwa.

rolety na wymiarW związku z tym taka roleta będzie oparta na specjalnie wzmocnionych prowadnicach, do których dołączono system hakowy uniemożliwiający wyłamanie. Dzięki opaskom maskującym, nie ma możliwości jakichkolwiek działań przy rolecie (na przykład chodzi o jej odkręcanie) od strony zewnętrznej. Jeśli zależy nam na własnym bezpieczeństwie, taka antywłamaniowa roleta na wymiar będzie dobrym wyborem. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że wyrób tego typu musi posiadać odpowiedni atest poświadczający właściwości produktu. Jeżeli roleta reklamowana jako antywłamaniowa nie będzie posiadała takiego atestu, wówczas może to oznaczać, że producent sprzedaje zwykłe rolety zewnętrzne charakteryzujące się jedynie właściwościami zabezpieczającymi, nie zaś antywłamaniowymi – nie warto przepłacać, bo nie będą one spełniać swojej funkcji tak, jak byśmy chcieli. Rolety antywłamaniowe to zupełnie inna kategoria produktu – to ich specjalny pancerz zabezpiecza przed włamaniem. Przy wyborze takich rolet pamiętajmy o tym, że im szersze mamy okno, tym mocniejszy pancerz będzie nam potrzebny.

Warto wiedzieć, że takie rolety potrafią ważyć nawet 15 kilogramów, dlatego aby nie mieć problemu z ich podnoszeniem do góry, lepiej od razu wybrać model z napędem elektrycznym, dzięki czemu podnoszenie i opuszczanie ich nie będzie stanowić żadnego problemu. Ponadto wybierajmy rolety o dobrych właściwościach izolacyjnych – dzięki temu zimą ograniczymy ilość ciepła uciekającego oknami.