Obecnie na halach i dużych salach gimnastycznych można spotkać bardzo ładne i bezpieczne podłogi. Są na tyle charakterystyczne i powszechne, że można spokojnie mówić o tym, że wykonane podłogi z linoleum zawładnęły rynkiem sportowym już jakiś czas temu. Jakie są największe zalety sportowych nawierzchni z linoleum?

Podłoga sportowa z linoleum

podłogi sportowe z linoleumWykładzina wyprodukowana z mieszkanki oleju lnianego, mączki drzewnej, wapieni, pigmentów i spajającej żywicy jest bardzo często spotykana na nowoczesnych obiektach. Niemalże zawsze ma narysowane kolorowe linie, które wskazują miejsce rozstawienia zawodników i dokąd mogą się zbliżać, jeżeli grają w daną dyscyplinę. Przykładowo, gdy zawodnicy grają w piłkę nożną, muszą uważać na linie, które wyznaczają polce bramkowe i zasięg boiska i najczęściej jest to kolor czarny. Następnie inny kolory, (czerwony, niebieski, itp.) wskazują, dokąd mogą z piłką biec inni zawodnicy, którzy grają w koszykówkę lub piłkę ręczną. Podłogi sportowe z linoleum są bardzo efektowne i do tego solidnie zbudowane, dlatego nie trzeba obawiać się o ich trwałość. Linoleum wytrzyma i zamortyzuje wiele wypadków, dlatego nie trzeba obawiać się o wgniecenia lub zadarcia. Dodatkowo bardzo łatwo jest usunąć śladu ślizgu z powierzchni podłogi z linoleum.

podłogi sportoweZ pewnością można też powiedzieć wiele o codziennej pielęgnacji podłogi sportowej, która nie wymaga wiele oprócz stosowania odpowiednich preparatów myjących. Trzeba przy tym pamiętać, że woda przygotowana do mycia linoleum nie może być zbyt ciepła ani gorąca, gdyż może naruszyć strukturę powierzchni i zniszczyć wszystkie kolory, taśmy i zdobienia. Oprócz tego, do umycia linoleum wystarczy nawet szare mydło, które rozpuszcza się w letniej wodzie i dokładnie wyżyma, by woda nie wsiąkała pod zewnętrzną warstwę olejową linoleum. Podłoga sportowa z linoleum jest o wiele nowocześniejszą i wydajniejszą powierzchnią niż popularne niegdyś drewniane podłogi. Wchodząc na salę wyłożoną linoleum przeznaczonym do sportu, można poczuć charakterystyczny zapach, a stąpając po dość miękkiej podłodze, można poczuć się o wiele lepiej i przytulniej.

Podłogi sportowe z linoleum to bardzo dobra inwestycja na przyszłość hali. Z pewnością trudno o lepszą, wydajniejszą i łatwiejszą w utrzymaniu czystości podłogę niż ta, która jest zrobiona z linoleum. Dzięki temu nowoczesnemu wynalazkowi ludzkości, jakim jest mieszanka żywicy, oleju lnianego i innych wapieni można uzyskać bardzo solidną podłogę, na której można uprawiać wiele sportów.