Meble na zamówienie w Polsce wybiera stosunkowo niewiele osób. Wynika to w dużej mierze z tego, że panuje przekonanie, iż po co płacić więcej za coś co można kupić od ręki i to w dodatku taniej?

Nietypowe wymiary szaf

Szafy na zamówienieCzy pogląd ten ma rację bytu? Wszystko zależy od tego o jakich meblach mówimy oraz od tego jakie są nasze potrzeby. Faktem jest, że meble na zamówienie są z zasady droższe niż modele katalogowe, choć to też zależy o jakich meblach mowa. Te bardziej egzotyczne mają bowiem często ceny zbliżony do tych robionych na wymiar. Niemniej rzeczywiście w większości wypadków jest to większy wydatek. Czy warto go ponosić? Jeśli potrzebne nam meble idealnie dopasowane do naszych potrzeb to na pewno. Dlatego jest to rozwiązanie, które w szczególności poleca się osobom, które chcą miodnie i funkcjonalnie urządzić pomieszczenia o niewielkim metrażu, gdzie dobranie gotowych mebli nie zawsze jest możliwe, jak i urządzenie pomieszczeń przy ich wykorzystaniu sprawia, że wiele miejsca, jakże cennego w takiej sytuacji się marnuje. Podobnie jest w przypadku pomieszczenia o dość nietypowym układzie ścian czy dachu, gdzie także przy pomocy mebli o standardowych wymiarach nie jesteśmy w stanie w pełni funkcjonalnie urządzić wnętrza. W takich sytuacjach zdecydowanie lepszym wyborem wydają się być meble na wymiar. Wprawdzie koszt całej aranżacji będzie wyższy, jednak komfort mieszkaniowy a także i sposób wykorzystania przestrzeni będą zdecydowanie lepsze.

Szafy na zamówienieNiewątpliwą zaletą mebli na wymiar, przynajmniej w większości wypadków jest ich trwałość. Solidne szafy na zamówienie w Krakowie, czy jakimkolwiek innym mieście, wykonywane z reguły są z lepszych jakościowo materiałów, które są dodatkowo indywidualnie dobierane do potrzeb klienta, a co za tym idzie są one w stanie o wiele więcej wytrzymać. Zresztą lepsze jakościowo materiały zastosowane do produkcji, to także jeden z elementów, który wpływa na wyższa cenę takiego produktu. Pozostaje w zasadzie już tylko jeden powód dla którego warto zdecydować się na szafy na zamówienie. Mianowicie, przygotowanie ich projektu od zera sprawia, że mogą one mieć praktycznie dowolny wygląd, a ten fakt docenią na pewno osoby, którym zależy nie tylko na funkcjonalności mebli, ale także i na ich względach estetycznych. Przy wykorzystaniu mebli robionych na wymiar można właściwie stworzyć aranżację w dowolnym stylu czy też takie meble bez problemu dopasować do urządzonego już wnętrza.

Czy zatem w ostateczności warto zdecydować się na meble na wymiar? W niektórych przypadkach na pewno, wszystko zależy do tego jakie są nasze potrzeby.