W dużych pomieszczeniach, takich jak sale konferencyjne, biura, dyskoteki czy restauracje, coraz częściej montowane są sufity napinane. W sklepach internetowych istnieje bardzo wiele systemów tego rodzaju, przybierających przeróżne faktury i kształty. Do tej pory niezwykle popularne było montowanie konstrukcji z tworzywa sztucznego w postaci gładkiej, jednokolorowej tafli, jednak z czasem producenci zaczęli oferować znacznie bardziej wyszukane rozwiązania.

Sufit 3d to nowoczesne rozwiązanie

 sufit 3dDzisiaj za pomocą sufitu napinanego można stworzyć praktycznie dowolny efekt wnętrza. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest nowoczesny sufit 3D, który doskonale sprawdza się w dużych, przestronnych pomieszczeniach. Ze względu na to, że foli można nadawać praktycznie dowolnego kształtu za pomocą odpowiednio wyprofilowanego aluminiowego stelażu, pozioma powierzchnia znajdująca się nad głowami ludzi może przybierać bardzo ciekawe kształty. Popularne są nie tylko bryły geometryczne, np. obniżenie części sufitu, ale także znacznie bardziej wyszukane kształty. W biurach i salach konferencyjnych często pojawiają się motywy związane z bardziej opływowymi kształtami, ponieważ symbolizują one ład i harmonię, tworząc w ten sposób idealną przestrzeń do załatwiania spraw biznesowych.

 sufit 3dNowoczesny sufit napinany 3D może powstać nie tylko poprzez zmiany kształtu stelażu. Producenci wykonują również rozwiązania, które polegają na wykonaniu unikalnego nadruku na powierzchni folii PCV. W zależności od rozwiązania można dodatkowo wyeksponować grafikę, poprzez zainstalowanie nad sufitem dodatkowego oświetlenia. Doskonale sprawdzają się diody LED w różnych kolorach. Dzięki temu wykończenie dolnej części stropu może prezentować się bardziej wyszukanie. Bardzo modne jest np. wykonywanie nadruku w formie gwieździstego nieba w nocy, motywów kwiatowych czy innych ciekawych grafik. Ze względu na łatwy sposób kształtowania (znacznie łatwiejszy niż w przypadku płyt gipsowych), często technologia ta jest stosowana w miejscach, w których architektowi zależy na stworzeniu unikatowego klimatu i charakteru. W dużych pomieszczeniach sprawdzą się nie tylko sufity 3D, ale także napinane powłoki przybierające ciekawe faktury.

Dużą popularnością cieszą się między innymi te tworzywa, które dają efekt lustra – w zależności od rozwiązania mogą posiadać dowolny połyskujący kolor lub imitować prawdziwe tafle szklane, w których goście zobaczą swoje odbicie. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy tylko od wyobraźni architekta lub właściciela pomieszczeń.