W ostatnich latach coraz większą popularnością we wnętrzach cieszą się różnego rodzaju elementy kamienne. Znajdują one zastosowanie zarówno na większych powierzchniach, jak i w detalach. Ten trend zauważalny jest zwłaszcza we wnętrzach kuchennych. Kamień pojawia się jako dekoracja na ścianach, zastępując tradycyjne płytki, dzięki temu nabiera indywidualnego charakteru oraz stylu.

Zlew do kuchni z granitu

kamienny zlew kuchennyIdealnie sprawdza się także do wykończenia podłóg. Nie można jednak zapominać, że często jego ceny są dość wysokie. Jeżeli jednak bardzo podoba Ci się ten materiał oraz efekt jaki daje, dobrą alternatywą będzie wybór mniejszych elementów wyposażenia kuchennego, które są z niego wykonane. Naturalny kamień w przeciwieństwie do tworzyw sztucznych, wnosi do każdego wnętrza niepowtarzalny charakter, nadając mu klasy. W tym przypadku doskonałym pomysłem będzie kamienny zlew kuchenny. Dzięki swojemu wyglądowi sprawia wrażenie luksusowego oraz oryginalnego. Spełnia nie tylko funkcje czysto praktyczne, ale także estetyczne. Chociaż ceny zlewów granitowych zazwyczaj są wyższe niż tych stalowych, obecnie na rynku można znaleźć wiele korzystnych ofert. Wiele osób obawia się, że zlewozmywaki z tego materiału są mniej trwałe niż te tradycyjne. Nic bardziej mylnego. Kamień wybierany do wyrobu zlewów jest bardzo dobrej jakości, jest wytrzymały na zarysowania oraz uderzenia.

kamienny zlew kuchennyJego zaletą jest także odporność na wszelkie plamy oraz wysoką temperaturę. Droższe zlewy kamienne są wykonane z większej ilości naturalnego granitu, tańsze z kolei są mieszanką żywicy oraz zmielonego granitu, kwarcu lub krzemu. Dlatego warto wybierać te, które kosztują nieco więcej. Mamy wtedy pewność, że są bardziej naturalne oraz trwalsze. Najwyższej jakości zlew kamienny zostanie z nami na wiele lat, długo też będzie wyglądał jak nowy. Wbrew pozorom ich pielęgnacja jest znacznie mniej wymagająca oraz czasochłonna niż tych stalowych. Jeżeli zależy Ci na wyjątkowej spójności całego wnętrza kuchennego, warto wiedzieć, że niektórzy producenci oferują możliwość wykonania zlewozmywaka z tego samego materiału co nasz blat. Trzeba przyznać, że takie połączenie będzie prezentować się naprawdę stylowo. Oprócz zlewów wykonanych z granitu, na rynku są dostępne również te marmurowe, jednak należą one do rzadkości.

Powodem jest oczywiście cena. Ich mała popularność wynika także z właściwości marmuru, który podatny jest na powstawanie różnego rodzaju przebarwień. Zlewozmywak kamienny to dobry wybór dla osób, które cenią sobie wysoką jakość oraz naturalność.