W wielu przypadkach profesjonalne wyczyszczenie kanap, narożników, krzeseł czy innych mebli tapicerowanych to droga inwestycja. Szczególnie problematyczne może okazać się czyszczenie mebli z tłustymi plamami lub zabrudzeniami po napojach. Zazwyczaj posiadacze takich mebli rozkładają ręce i decydują się na zakup nowych produktów.

Firmy czyszczące meble

czyszczenie narożnikówNie jest to konieczne – popularne ostatnio pranie ekstrakcyjne mebli tapicerowanych to sposób na niedrogie i przede wszystkim skuteczne wyczyszczenie produktu. W jaki sposób to działa? Do standardowego czyszczenia tapicerki z reguły używa się dedykowanych, delikatnych środków chemicznych. Są one w stanie poradzić sobie z mniejszymi zabrudzeniami znajdującymi się na powierzchni, jednak wciąż pozostają widoczne zabrudzenia ukryte w strukturze materiału. Błędem jest nieumiejętne stosowanie silniejszych środków chemicznych – może to sprawić, że cały materiał się zniszczy, straci swój kolor i wówczas konieczny będzie zakup nowego mebla. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalistów, chociażby tych, oferujących niedrogie czyszczenie narożników w Warszawie. Takie przedsiębiorstwa dysponują odpowiednią wiedzą oraz sprzętem, aby pozbyć się zabrudzeń w trudno dostępnych miejscach.

czyszczenie narożnikówZazwyczaj firmy przeprowadzają pranie ekstrakcyjne – proces, który pozwala pozbyć się najcięższych plam, a przy okazji odnowić meble. Do prania ekstrakcyjnego wykorzystuje się odpowiednio dobrane dla danego materiału środki chemiczne, które rozprowadzane są razem z wodą po powierzchni narożnika lub kanapy. Substancja wnika w strukturę materiału i rozpuszcza zalegający tam brud. Za pomocą odkurzacza o wysokiej sile ssącej, wysysa się zabrudzenia razem ze środkiem, a następnie pozostawia mebel do wyschnięcia. Po zakończonym praniu ekstrakcyjnym, w pomieszczeniu przez wiele dni utrzymuje się przyjemny zapach nowości, a sam narożnik lub inne meble tapicerowane są wolne od grzybów, pleśni i bakterii. Czas trwania usługi zależny jest od powierzchni materiału i stopnia trudności usunięcia plam – może on wynosić godzinę, a czasami nawet 5 godzin. Decydując się na skorzystanie z usług ekstrakcyjnego czyszczenia narożników, nie trzeba obawiać się wysokiej ceny.

Profesjonalne firmy swoje usługi wykonują za około 100 złotych z dojazdem do klienta. Oszczędza się zatem na paliwie i transporcie kanapy, a także czasie, jaki byłoby trzeba przeznaczyć na przewóz produktu do firmy. Warto powtarzać pranie ekstrakcyjne co najmniej raz w roku, aby narożnik zachował swój piękny wygląd.