Wiele firm oferuje usługi spawalnicze, połączenie spawane powstaje w procesie łączenia materiałów w rezultacie miejscowego stopienia i zestalania.

Czym właściwie jest spawanie

spawanieŁączy się w ten sposób metale (przede wszystkim stal) i tworzywa sztuczne. Do wypełnienia spoiny stosuje się zazwyczaj materiał dodatkowy nazywany spoiwem spawalniczym. Czasem takie firmy oferują również cięcie laserem różnego rodzaju metali. Cechą technologii laserowej jest bardzo duża precyzja, stąd wysoka jakość obróbki metali.

Ta metoda w porównaniu z tradycyjnymi metodami obróbki jest o wiele bardziej efektywna, a produkty odznaczają się dużo wyższą jakością. Metale (aluminium, stal, tytan, itp) oraz inne materiały można też ciąć strumieniem wody.

Cięcie strumieniem wody nie wpływa się na właściwości materiału. Tutaj cięte krawędzie, podobnie jak w przypadku cięcia laserowego, też odznaczają się wysoką jakością, w wyniku czego zdarza się, że dalsza obróbka nie jest już konieczna. W strukturze materiału nie zachodzą zmiany, ponieważ temperatury cięcia są niskie.

Po więcej informacji zapraszam na stronę http://www.metal-fan.pl