Naprawy dachowe to coś, co każdy z nas chciałby uniknąć. Jeśli cieknie nam kran, czy farba na ścianie wyblakła to możemy samodzielnie zabrać się za poprawę tego stanu rzeczy. Dokręcamy kolanka przy rurze, malujemy pokoje i gotowe.

Silikon dekarski i wiele zastosowań

silikon dekarskiJednak naprawa dachu zazwyczaj wymaga bardziej zaawansowanych prac. Jego usterki mogą dotyczyć izolacji cieplnej, okien, pokrycia dachowego, czy rynien. Na pewno jeśli fachowcy się zajmą naprawami to będzie to wykonane dobrze. Czasem jednak można zająć się tym samodzielnie, choćby po to, by tymczasowo mieć sprawę z głowy, zanim profesjonalista się u nas pojawi. Najlepszym produktem do takich napraw jest niewątpliwie silikon dekarski z aplikatorem. Silikon w budownictwie jest często wykorzystywany, szczególnie do montażu armatury łazienkowej i kuchennej. Jest on odporny na działanie wilgoci i wody, zatrzymuje także chłodne powietrze. Jego długi aplikator z wąskim zakończeniem sprawia, że nakłada się go bardzo łatwo, precyzyjnie i można dotrzeć nawet do zagłębień na kilka centymetrowy, w celu ich wypełnienia.

silikon dekarskiSilikon dekarski można dostać w różnych kolorach, najczęściej pasujących do elementów dachowych, czyli w kolorze czarnym, brązowym, szarym lub białym. Dzięki temu naprawy nie będą widoczne na pierwszy rzut oka. Z silikonem budowlanym poradzi sobie każdy, nawet osoba, która wcześniej nie miała z nim styczności. Po nałożeniu wystarczy chwilę odczekać aż silikon zastygnie i gotowe, produkt już spełnia swoją rolę. Można nim naprawić na przykład przeciekający dach czy zniwelować szczeliny w izolacji. Dzięki temu nasz dom będzie wolny od chłodu i wilgoci. Silikon także świetnie się sprawdzi koło okien. Można go nałożyć nawet blisko ramy okiennej, szczególnie w okolicy dolnej krawędzi okna, gdzie najczęściej dochodzi do przedostawania się chłodnego powietrza. Warto zaznaczyć, że silikon dekarski nadaje się również do zastosowania na zewnątrz budynku. Częstym problemem są cieknące rynny. Powstaje niewielka dziurka, przez którą woda kapie nam na podjazd czy wejście do domu, zamiast spływać niżej. Silikonem można szybko zamaskować takie ubytki, a rynna już nie będzie przeciekała, nawet po ulewnym deszczu czy śniegu.

Silikon dekarski z aplikatorem może być używany także do uszczelniania wejść kominowych, czy naprawy innych elementów znajdujących się na dachu, np. instalacji odgromowej. Można go dostać w każdym sklepie budowlanym (stacjonarnym i internetowym), a nie kosztuje on dużo, więc każdy może zabrać się za naprawy związane z dachem i poddaszem.