Modnym rozwiązaniem w temacie ogrodzenia działki są ogrodzenia panelowe. Szybkie w ustawieniu i trwałe zyskują wielu zwolenników. Ogrodzenie drewniane to coś dla fanów ekologii i naturalnych materiałów. Ogrodzenia betonowe są za to dobrym izolatorem, bo wygłuszają hałas uliczny, a przy tym zapewniają całkowita prywatność.

Siatka leśna jako ogrodzenie tymczasowe

Siatka leśnaPodobne są ogrodzenia gabionowe. Jednak i stara dobra siatka leśna nadal jest w użyciu. Niech tylko nas nie zmyli jej nazwa, bo używa się jej nie tylko na terenach zielonych, choć tam faktycznie ma wiele zastosowań. Przede wszystkim siatka leśna znajduje zastosowanie na terenach występowania dzikich zwierząt. Siatka jest wtedy zabezpieczeniem podwójnym. Jeśli ustawi się ją wzdłuż drogi to zwierzaki będą bezpieczne i nie będą przeskakiwały przez jezdnię, a jednocześnie kierowcy także będą bezpieczni, bo nie będą bali się nieprzewidzianej i bardzo niebezpiecznej kolizji. Siatka leśna to także zabezpieczenie dla roślin. Młodniki, nowo zasadzone rośliny wymagają specjalnej ochrony. Jeśli nie byłyby ogrodzone to zarówno zwierzęta jak i ludzie mogliby je zniszczyć.

Siatka leśnaA takie małe roślinki nie maja jeszcze takiej siły żeby się zregenerować. Szczególnie zwierzaki takie jak dziki, które są duże, ciężkie i ryją w ziemi, są zagrożeniem, bo podkopią korzenie roślin i je podepczą. Siatki leśne często stosuje się także w ogrodach botanicznych, w zoo do ogrodzenia jednych zwierząt od drugich. W takich miejscach nie trzeba montować bardzo mocnych ogrodzeń panelowych, czy zasłaniających wszystko ogrodzeń betonowych. Siatka leśna w zupełnie wystarczy. Jak już było to wspominane siatka leśna może służyć takę jako ogrodzenie domu czy bloku. Siatka jest tania, szybko się ją montuje i nie potrzeba do tego specjalistycznych narzędzi. Z pewnością każdy by sobie poradził z jej założeniem. Ponadto, siatka leśna jest łatwa do formowania, co się przydaje kiedy działka ma nieregularny kształt. Podmurówka betonowa na pewno by ją nieco wzmocniła, jednak i bez niej siatka na metalowych wspornikach będzie się trzymała. Siatka jest dobrą opcją dla osób które zamierza wykonać żywopłot z tui lub innych wysokich krzewów, czy też nie przeszkadza im to, że siatka nie odgradza ich całkowicie od innych.

Siatkę można wykorzystać także jako ogrodzenie tymczasowe, zanim się zamontuje właściwe ogrodzenie, czy tez do ogrodzenia działki którą zamierzamy sprzedać i chcemy tylko żeby została w jasny sposób wytyczona i atrakcyjniejsza dla kupującego. Jak widać siatka leśna przydaje się w wielu wypadkach.

Więcej na http://dirox.pl