Zanim położymy w nowym domu podłogę – na przykład drewniane panele, terakotę czy płytki – konieczne jest wykonanie wylewki, która będzie stanowiła trwały oraz wytrzymały podkład. Takie wylewki podłogowe są niezbędne, ich zadaniem jest bowiem wyrównanie powierzchni, zakrycie pęknięć oraz rys.

Materiały i charakteryzacja samopoziomujących posadzek

Posadzka betonowaTakie posadzki mogą być wykonywane z różnych materiałów, w zależności od zastosowanego spoiwa mowa jest o posadzkach anhydrytowych oraz cementowych. Znaczenie mają jednak konkretne właściwości takich posadzek, na przykład to czy potrafią one same się równomiernie rozprowadzać po całej powierzchni. Takie cechy posiadają między innymi grubowarstwowe posadzki samopoziomujące z Warszawy, które producenci oferują obecnie w atrakcyjnych cenach. Wylewki tego typu są wodoodporne, dlatego skutecznie zabezpieczają podłogę przed działaniem wód gruntowych oraz wilgoci z gruntu. Ponadto charakteryzują się też mrozoodpornością, dlatego nie ma obaw, że pod wpływem zimna posadzka taka popęka. Do cech charakterystycznych należy zaliczyć także wysoką wytrzymałość na ściskanie oraz krótki czas schnięcia. Czas ten w przypadku wielu produktów wynosi raptem 24 godziny, jednak zazwyczaj producenci polecają, by odczekać około 3-4 dni przed wykonywaniem podłogi, na przykład przed przyklejaniem płytek.

ChodnikPosadzka samopoziomująca zapewnia całkowicie równą powierzchnię, nie ma tutaj mowy o jakichkolwiek błędach. Istotne jest jednak, aby odpowiednio ją rozmieszać z wodą – i stosować się tutaj do zaleceń producenta. Nie chodzi bowiem o to, aby taka mieszanka była naprawdę rzadka, w sumie producenci wskazują, że dobrze rozrobiona mieszanka powinna przypominać gęstą śmietanę a nie lejący się płyn. Jeżeli będziemy stosować się do wskazówek producenta zamieszczonych na opakowaniu posadzki samopoziomującej, wówczas z pewnością uda nam się uzyskać odpowiedni stan takiej mieszanki, dzięki czemu jej rozprowadzenie nie będzie stanowiło dla nas problemu – wszystko będzie przebiegać bowiem zgodnie z oczekiwaniami. W Warszawie w sklepach z materiałami budowlanymi znajdziemy naprawdę szeroki wybór takich grubowarstwowych posadzek samopoziomujących. Oferuje je bowiem naprawdę wielu producentów, warto jednak wybierać produkty jedynie od sprawdzonych marek – ponieważ wtedy mamy pewność co do ich wysokiej jakości.

Mieszankę naprawdę wysokiej jakości komfortowo można rozprowadzać, a efekt jest zawsze zgodny z naszymi oczekiwaniami. Stosując wylewki samopoziomujące, zdecydowanie skracamy czas kompleksowego wykonania podłogi.