Codziennie ulice miast przemierzają setki samochodów – spaliny, piasek i pyły zanieczyszczają ich karoserie, dlatego też właściciele, którym zależy na dobrym wyglądzie pojazdu, regularnie odwiedzają myjnie samochodowe.

Spray do felg i szybki efekt

spray do felgZabiegi pielęgnacyjne prowadzą do doprowadzenia karoserii do idealnego stanu, jednak nierzadko pomocy potrzebują także felgi, które – na skutek codziennej eksploatacji – mogą po pewnym czasie ulec zużyciu: stają się porysowane lub przebarwione. Ich wymiana może trochę kosztować, więc nierzadko właściciele decydują się po prostu na renowację obecnych felg. Spray do felg stanowi najprostsze rozwiązanie, które pozwoli przywrócić dawny wygląd obręczy kół. W dodatku taką renowację felgi można przeprowadzić samodzielnie, nie ma konieczności oddawania samochodu do fachowca. Pamiętajmy o tym, aby przed zastosowaniem sprayu, dokładnie oczyścić powierzchnię – jeżeli zauważymy na feldze otarcia lub rysy, możemy spróbować się ich pozbyć za pomocą polerowania drobnoziarnistym papierem ściernym. Jeśli jednak ubytki są większe, wówczas konieczne może być zastosowanie szpachli wypełniającej – przed jej użyciem musimy odtłuścić obręcz. Nie zapominajmy, aby najpierw zabezpieczyć opony – nie chcemy przecież ich uszkodzić ani pobrudzić.

spray do felgZanim użyjemy sprayu do felg, na oczyszczonym podłożu powinien znaleźć się lakier podkładowy – najlepiej w dwóch albo nawet trzech warstwach. Następnie musimy odczekać aż wyschnie, zeszlifować powierzchnię i dopiero wówczas nadchodzi czas na nałożenie sprayu do felg – tutaj warto pamiętać o tym, aby wykonywać cienkie warstwy. Nie używając jednorazowo zbyt dużej ilości farby, nie dopuścimy do pojawienia się zacieków. Szeroki wybór kolorów sprawia, że dzięki takiemu sprayowi możemy zyskać niepowtarzalny wygląd auta. Nie każdy może się bowiem pochwalić błękitnymi czy złotymi obręczami kół samochodu. Dodatkowy błyszczący efekt uzyskamy, jeśli po zastosowaniu sprayu, na farbie położymy bezbarwny lakier – dzięki niemu połysk będzie naprawdę efektowny. Producenci preparatów do felg, obok farb w sprayu, proponują także gumy w sprayu. Guma tworzy nieprzepuszczalną powłokę syntetyczną, która ma nie tylko właściwości dekoracyjne, ale także chroni felgi przed uszkodzeniami.

Zaletą tego rozwiązania jest to, że taką powłokę można po prostu…odkleić, gdy będziemy chcieli ponownie zmienić kolor felg. Farba w spray ma jednak tę przewagę, że jest całkowicie odporna zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury – guma nieco mniej, dlatego po upływie czasu może ulegać skruszeniu.