W halach przemysłowych i magazynach posadzka jest codziennie narażana na duże obciążenia i ściskanie, dlatego też powinna odznaczać się wyjątkową wytrzymałością, aby nie dochodziło do pęknięć i uszkodzeń.

Posadzki przemysłowe i różne obciążenia

posadzki przemysłoweNajlepszy i najprostszy sposób na uzyskanie gładkiej, trwałej powierzchni stanowią samopoziomujące posadzki przemysłowe. Dlaczego? Przede wszystkim ich wylewanie nie przysparza żadnych trudności – przebiega zawsze szybko i sprawnie. Specjalne właściwości wylewki pozwalają bowiem na jej automatyczne równomierne rozprowadzenie po powierzchni. Bardzo szybko zasycha – można wznowić ruch pieszy już po kilku godzinach od jej rozprowadzenia. Do rozlania nie potrzebujemy żadnych urządzeń – oczywiście możemy użyć agregatu pompowego, jednak równie skuteczne jest rozprowadzanie ręczne. W zależności od parametrów poszczególnych samopoziomujących posadzek przemysłowych, zyskujemy wytrzymałość podłoża pozwalającego na obciążenia różnej masy – nie raz możliwy jest jedynie ruch lekki, jednak producenci proponują także samopoziomujące posadzki przemysłowe sprawdzające się przy ruchu średnim i ciężkim. Tego typu wylewki mogą stanowić samodzielne posadzki lub wierzchnie warstwy grubszych posadzek. Dobrze spiszą się także jako podkłady wyrównujące pod wykładziny wierzchnie lub farby.

posadzki przemysłoweWśród propozycji producentów znajdują się wylewki tradycyjne oraz szybkowiążące. Wszystkie produkty odznaczają się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża, jak i paroprzepuszczalnością. Dodatkowe wykończenie posadzki, na przykład poprzez nacięcia tworzące wzory, sprawi, że posadzka tego typu będzie nie tylko użyteczna, ale i estetyczna. Samopoziomujące posadzki przemysłowe dostępne są w opakowaniach od 10 do 25 kg. Bez wątpienia tego typu posadzki dobrze sprawdzą się w zakładach przemysłowych, ale także w garażach, zakładach spożywczych oraz pomieszczeniach gospodarczych i technicznych. Należy pamiętać o tym, że przed zastosowaniem wylewki podłoże powinno być odpowiednio przygotowane. Podstawą jest zabezpieczenie go przed wilgocią – hydroizolacja powinna być w stu procentach szczelna. Ponadto powierzchnia musi być całkowicie oczyszczona z zanieczyszczeń – resztki farby czy stwardniały tynk mogą sprawić, że samopoziomujące posadzki przemysłowe nie zostaną poprawnie rozprowadzone. Jeżeli podłoże tego wymaga, powinno być poddane piaskowaniu lub śrutowaniu, a następnie musi zostać odkurzone.

Jeżeli zauważymy na przygotowywanej powierzchni jakieś ubytki – zagruntujmy je. Dopiero wtedy będziemy mogli zastosować samopoziomujące posadzki przemysłowe.