Na salon wybiera się zazwyczaj największe pomieszczenie w domu. W dodatku takie, które posiada wyjście na balkon. Mieszkańcy bloków bardzo cenią sobie balkony, ponieważ mogą zaczerpnąć tam świeżego powietrza.

Wybór rolet do okien w salonie

roletkiNie muszą przez cały czas przebywać w murach. Jednakże obecność drzwi balkonowych sprawia, że jesteśmy bardziej narażeni na ciekawski wzrok sąsiadów. Równocześnie promienie słoneczne bez problemu wpadają do wnętrza. Czasem jest to zaletą – jeśli lubimy, gdy w pomieszczeniu jest jasno. Jeżeli jednak posiadamy w salonie telewizor lub pracujemy przy komputerze, wówczas odblaski słońca działają frustrująco. Takie okna w salonie oraz drzwi balkonowe powinny więc być odpowiednio zabezpieczone przed wymienionymi problemami. Jak? Odpowiedź jest prosta – poprzez odpowiednie osłony. Najpopularniejsze są oczywiście rolety. Występują one w różnych wersjach, ale wszystkie charakteryzują podobne zalety. Przede wszystkim takie roletki powinny skutecznie osłaniać pomieszczenie przed nadmierną ilością światła słonecznego – pożądana jest możliwość sterowania wpuszczaniem światła, gdyż w niektórych sytuacjach chcemy go więcej. Ponadto dzięki roletom osoby z zewnątrz nie powinny widzieć, co robimy w domu. Powinny nas także chronić przed wlatywaniem owadów do wnętrza.

roletkiRównie istotny jest komfort użytkowania takich rolet. Zwrócić należy szczególną uwagę na to, czy mechanizm podnoszenia i opuszczania jest sprawny i łatwy w obsłudze. Powinien charakteryzować się też niezawodnością, nie chcemy przecież, aby po krótkim czasie użytkowania rolety stracić możliwość sterowania nią. Dla komfortu użytkowania ważne jest także to, aby takie roletki nie ograniczały dostępu do klamki drzwiowej oraz klamek okiennych. Nie powinny ograniczać nas w możliwości bezproblemowego uchylania i otwierania okien i drzwi. Panie domu z pewnością zwrócą też uwagę na to, czy takie rolety można zdjąć, jeżeli chcemy akurat umyć szyby – nie powinny nas w tym ograniczać. Równocześnie same osłony powinny być wykonane z takich materiałów, które są łatwe do utrzymania w czystości. Jeśli chodzi o aspekt wizualny, ważne jest także to, aby rolety były dopasowane do aranżacji wnętrza. Na szczęście producenci oferują szeroki wybór ich wzorów i kolorów, dlatego to nie powinno stanowić większego problemu.

Obecnie rynek osłon okiennych jest tak rozbudowany, że każdy znajdzie tutaj rolety, które spełnią jego oczekiwania. Przy wyborze warto zwracać uwagę na wymienione powyżej cechy. Dzięki nim będziemy mieć pewność, że osłony okien i drzwi balkonowych dobrze sprawdzą się w swojej roli.