Nawierzchnie sportowe – na przykład na halach – muszą spełniać szczególne wymagania. Sportowcy są narażeni na urazy na skutek niewłaściwej amortyzacji stóp, dlatego podłoże w pierwszej kolejności powinno być zatem odpowiednio elastyczne, aby stopa nie podlegała niepotrzebnym przeciążeniom. Dlatego właśnie wybór nawierzchni sportowej powinien być przemyślany.

Łatwa konserwacja nawierzchni

nawierzchnie poliuretanowe konserwacjaObecnie dużą popularnością cieszą się nawierzchnie wykonane z żywicy poliuretanowej, ponieważ mogą być stosowane zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Nawierzchnie poliuretanowe sprawdzają się zatem jako podłoże w halach sportowych, jak i na zewnętrznych boiskach – są odporne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych. Jednakże aby zapewnić ich optymalne parametry techniczne nawet po długim czasie użytkowania, konieczna jest właściwa konserwacja takich nawierzchni. Regularne czyszczenie pozwoli na wydłużenie trwałości, a równocześnie zapewni bezpieczeństwo podczas eksploatacji. Jeśli interesuje nas taka nawierzchnia poliuretanowa – konserwacja jest naprawdę mało problematyczna i nie powinniśmy się nią przejmować. Jednakże powinna być wykonywana przez profesjonalistów, ponieważ wymaga zastosowania specjalistycznych maszyn oraz urządzeń. Po pierwsze, należy uważać, jakie środki czyszczące stosuje się do tej nawierzchni – muszą być one odpowiednio dobrane, aby ich skład chemiczny nie mógł wpłynąć na uszkodzenie boiska.

nawierzchnie poliuretanowe konserwacjaPo drugie, stosowanie specjalistycznych urządzeń czyszczących zdecydowanie przyspiesza czas wykonywania konserwacji. Maszyny wyposażone są w szczotki wirujące, które skutecznie zamiatają nawierzchnie z zanieczyszczeń stałych, ale także pozwalają wyczyścić zabrudzenia już wżarte w powierzchnię. Po pracach konserwacyjnych otrzymujemy więc całkowicie czystą, wolną od zanieczyszczeń nawierzchnię, która wygląda jak nowa. Zatem niewielkim kosztem możemy przywrócić idealny stan takiej poliuretanowej nawierzchni. Warto wiedzieć, że boiska zewnętrzne powinny być konserwowane przynajmniej cztery razy do roku, ponieważ są szczególnie narażone na zabrudzenia ze względu na znajdujące się w pobliżu drzewa, kominy i tak dalej. Pozbywanie się zanieczyszczeń pozytywnie wpłynie na wygląd takiego boiska.

Profesjonalne firmy, które oferują konserwacje boisk, nie żądają dużych pieniędzy za usługę, dlatego nasz portfel także znacząco tego nie odczuje. Podsumowując, regularna konserwacja nawierzchni poliuretanowych to same pozytywy, które opisaliśmy powyżej, a które gwarantują komfort użytkowania takiego boiska czy hali.