Każdy właściciel marketu prędzej czy później musi zmierzyć się z doborem właściwych mebli sklepowych. Biorąc pod uwagę to, jak dużo firm działa na rynku, zajmujących się handlem tymi artykułami, dobrze jest dowiedzieć się, co powinno się wykonać przed ich zakupem.

Spraw, aby Twój sklep był funkcjonalny

regały półkoweJedną z najważniejszych czynności, która zwykle wydaje się błaha, jest dokonanie precyzyjnego pomiaru lokalu, do którego wstawimy meble sklepowe. By dobrze dostosować meble do sklepu oraz regały półkowe, powinno się zapoznać się z głównymi wymiarami lokum, takie jak długość, rozpiętość oraz wielkość. W następnej kolejności ważne jest, aby poznać odległości, które powinniśmy zachować, aby nabywcy mogli spokojnie przemieszczać się pomiędzy regałami. Następną ważną rzeczą jest zrobienie dokładnego planu sklepu, w którym naniesione zostaną wszelkie skrzywienia i gniazdka elektryczne.

KTD – regały sklepowe, metalowe, Mago

Po stworzeniu odpowiedniego schematu można zdecydować, jak rozmieścić regały by układane produkty bez kłopotów pomieściły się w nich. W tym momencie warto pomyśleć nad tym, jaką głębokość będą miały gondole sklepowe – bowiem nie warto układać wszystkich artykułów na regał, bo klienci mogą mieć kłopot ze znalezieniem tego odpowiedniego. Jeżeli dziedziną, w jakiej pracujemy, jest chłodnictwo, nie powinniśmy zapominać o odpowiednich meblach dla nich przeznaczonych, jak na przykład lady chłodnicze, które utrzymają najwłaściwszą temperaturę oferowanych artykułów. Natomiast w spiżarniach, najbardziej właściwe będą meble metalowe, jak na przykład regały paletowe, które zapewniają dostępność do wszystkich palet oraz są proste w obsłudze. Ponadto, regały metalowe są bardzo praktyczne i solidne. Po dokonaniu odpowiednich wymiarów, powinniśmy zastanowić się, czy chcemy aby nasz market wyglądał, jak wszystkie inne, czy cechował się innowacyjnością. Ostatni pomysł jest ryzykowny, ale może przysporzyć nowych klientów.

Zakupując regały mago, nie możemy zapominać, iż – podobnie jak boksy kasowe – meble sklepowe producent powinien wyprodukować z najlepszej jakości materiałów, by posłużyły nam przez wiele sezonów. Jakkolwiek, bez względu na wybór firmy produkującej meble, każdy posiadacz sklepu powinien zdecydować indywidualnie o wyglądzie i wyposażeniu swojego sklepu.