Są różne rodzaje siedzisk, które pasują do różnych wnętrz i różnych osób. Na przykład szkoła zawsze kojarzy się z prostymi drewnianymi krzesełkami z kolorową metalową podstawą, a biura z fotelami obrotowymi. Siedziska mogą być jednopozycyjne i regulowane, wąskie i szerokie, wykonane z różnych materiałów.

Dobierz siedzisko do miejsca!

fotelNikt raczej nie wyobraża sobie dmuchanych kul w urzędzie, czy też drewnianego krzesła w nowoczesnym biurowcu. Są jednak takie siedziska, które są dosyć uniwersalne i sprawdzą się w różnych budynkach i będą odpowiednie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jest to wygodna pufa relaksacyjna wykonana z tkaniny i wypełnienia styropianowego. Pierwsza jej zaleta to właśnie uniwersalność. Siadać mogą na niej osoby w każdym wieku. Można je zatem umiejscowić w przedszkolu, Sali zabaw dla dzieci, jak również w biurowym pokoju socjalnym, a nawet na korytarzu agencji reklamowej. Jej uniwersalność wynika także z kształtu oraz z dostępności kolorystycznej. Pufa ma kształt łezki, czyli dół ma szeroki, a oparcie o wydłużonym kształcie, jednak można ją spuszyć tak że będzie bardziej jak piłka, czy miała wyższe oparcie – pozwala na to wypełnienie styropianowe które przesuwa się pod naciskiem naszego ciała. Taki kształt nie jest ani bardzo nowoczesny ani bardzo klasyczny.

fotelDodatkowo pufa może być czarna, zielona czy czerwona, wzorzysta, a także pokryta materiałem pluszowym, co sprawi, że w dotyku przypomina maskotkę. Dzięki temu kolorystycznie można ją dobrać do przestrzeni, a także wybrać odpowiednią tkaninę – poza pluszem stosuje się także ekologiczną skórę (idealna do biur, elegancka), a także sztuczną tkaninę wodoodporną typu płótno – łatwa w czyszczeniu, dosyć sztywna, dobra do pokojów rozrywkowych i socjalnych gdzie łatwo jest nakruszyć jedzeniem. Kolejna ważna rzecz to wygoda stosowania pufy. Jest na tyle lekka że łatwo można ją podnieść lub przesunąć po podłodze (opcja dla najmłodszych, którzy mają mniej siły), więc można ją ustawiać tam gdzie się chce. Dodatkowo ułożenie kulek w środku jest tylko zależne od nas, więc można na pufie siadać i się opierać, siedzieć w siadzie skrzyżnym, z podkulonymi nogami, a nawet w pozycji półleżącej – zależnie od naszego wzrostu i wielkości pufy.

Jak widać siedziska typu pufa to idealne rozwiązanie które ma same zalety. Jest wygodna, lekka, kolorowa, dostępna w wielu wariantach, a do tego można do niej dokładać kulek jeśli stare się ubiją – w ten sposób przedłuży się jej żywotność. Warto jest zatem inwestować w tego typu pufy relaksacyjne.