Na temat projektów drogowych wie prawie każda osoba, jednakże co konkretnie kryje się pod tą definicją? Zgodnie z przepisami, projekt organizacja ruchu może zrobić każdy, bo prawo nie zakłada konieczności dysponowania konkretnymi uprawnieniami do wykonywania tego typu czynności.

W dodatku, takowy projekt można zrobić ręcznie lub z pomocą specjalistycznego oprogramowania komputerowego, lecz musi spełniać kilka fundamentalnych warunków. Przykładowo, powinien zawierać plan orientacyjny oraz sytuacyjny o odpowiedniej skali. Wszelkie obowiązujące normy umieszczone są w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury. Jednak, jak wyżej zostało napisane, projekt drogowy może zrobić każdy, ale najczęściej trudnią się tym doświadczone spółki. Do jednej z nich należy firma inżynieryjna Techma, mieszcząca się w Krakowie. Działalność rozpoczęła w 2005 roku, koncentrując się na robieniu schematów drogowych i infrastruktury towarzyszącej. Pojęcie tej infrastruktury, według ustawy, rozumie się jako instalacje rozprowadzające, razem z urządzeniami, obiektami i przyłączami do budownictw mieszkaniowych, urządzenie oraz zaaranżowanie terenu w ramach przedsięwzięć budownictwa mieszkalnego a także urządzenia oraz między innymi stacje uzdatniania wody. Generalnym celem firmy Techna jest wykonywanie wszelakich zadań ze szczególną dbałością o wysoką klasę estetyczną, techniczną a także właściwie z skonkretyzowanym harmonogramem kosztowym.

Etatowcy Techma posiadają obszerne doświadczenie a w powstanie każdorazowego schematu w całości angażują się. Wśród asortymentu, który zamieszczony jest na witrynie internetowej firmy, są wcześniej już opisane projekty drogowe, czyli wszystkie prace związane z infrastrukturą miejską, dla przykładu projekt zjazdu, oświetlenia, sieci teletechnicznej albo projektowanie chodników, a także prace powiązane z organizowaniem ruchem, w tym projekty docelowej organizacji ruchu, obsługa formalno-prawna inwestycji, czyli pozwolenia wodno-prawne, a także kosztorysy obiektów, czyli kosztorysy inwestorskie.