Po ukończeniu szkoły średniej musiałem zdecydować kim bym chciał być w przyszłości. Tak naprawdę nie wiedziałem do czego się nadaję. Rodzice mieli duże gospodarstwo rolne i tak odkryłem, że lubię zwierzęta oraz rośliny. Niestety rolnictwo było dla mnie za mało przyszłościowe.

Uwielbiam projektować ogrody

projektowanie ogrodów poznańRównież blisko mnie nie było żadnej szkoły dla leśników. Ostatecznie stwierdziłem, że mogę pójść na architekturę krajobrazu. Wiedziałem, że jest to bardzo trudny kierunek i czekają mnie lata ciężkiej pracy. Jednak coś mnie skusiło i postanowiłem zaryzykować. Tam poznałem wszystkie techniki manipulacji powierzchnią. Z czasem zostałem chwalony przez swoich wykładowców. Projektowanie ogrodów poznań  przychodziło mi z wielką łatwością. Znałem wszystkie możliwe rośliny i wiedziałem jak trzeba je pielęgnować. Zawsze zastanawiałem się, czy po ukończeniu swojej uczelni zdobędę dobrą pracę. Wiedziałem, że zakładanie ogrodów nie jest w naszym kraju zbyt popularne i mało osób się na to decyduje. To oznaczało, że długo mogłem pozostać bez odpowiedniego etatu. Na szczęście już w czasach studiów odkryłem pewne biuro w Poznaniu. Dzięki niemu zakładanie ogrodów stało się moją pracą. Miałem wielkie szczęście, ponieważ byłem wielkim pasjonatem i wiedziałem, że mogę wykonywać to co tak naprawdę lubię.

Takie coś jest chyba wielkim marzeniem każdego człowieka. Ludzie mają różne hobby. Po ukończeniu szkoły wyższej podpisano ze mną stałą umowę, a ja zamieszkałem na stałe w Poznaniu. Nasi klienci byli zazwyczaj bardzo bogaci i dużo od nas wymagali.