Na rynku produktów oświetleniowych można znaleźć wiele nowości. Można kupić taśmy led rgb, lampy wykonane z nietypowych materiałów, czy też świecące kasetony. Jednak to profile ledowe mają najwięcej zastosowań i są obecnie jednym z najchętniej wybieranych rodzajów nietypowego oświetlenia przestrzeni.

Zalety profili led

ledSkąd to zainteresowanie? Przede wszystkim samo oświetlenie typu led ma wiele zalet. Jest wydajne, występuje w różnych natężeniach mocy, takie żarówki są energooszczędne. Jedna może wystarczyć nawet na kilka lat! Do tego takie żarówki potrafią dawać intensywne światło nawet jeśli same są bardzo małe. Jeśli dołożymy do tego dekoracyjne profile ledowe to otrzymamy doskonałe połączenie oświetleniowe. Profil wykonywany jest najczęściej z aluminium, ponieważ to metal lekki i plastyczny w obróbce. Profil może być wykonany z cienkiego kawałka materiału, dzięki czemu łatwo jest go zamocować nawet we wnękach ściennych, czy przy schodach. Profile mogą mieć różną długość i szerokość. W związku z tym można nimi oświetlać duże powierzchnie, jak i montować je w trudno dostępnych miejscach. Profile aluminiowe wykorzystywane są w nowoczesnych mieszkaniach do oświetlenia przy suficie. Montuje się je nas dekoracyjną sztukaterią, sprawdzą się także przy suficie podwieszanym.

ledZaletą profili jest to, że dostępne są one zarówno w wersji ,,wystającej”, jak i ,,schowanej”. Ta pierwsza to taka, która jest montowana na jakiejś powierzchni, a ta druga montowana jest w jakimś elemencie (ścianie, blacie, itp.). zaletą tego drugiego rozwiązania jest to, że razem z powierzchnią w której się znajduje profil led tworzy gładką warstwę, nie przeszkadza w użytkowaniu np. przy schodach, jak i wygląda to estetycznie. Gdzie najczęściej można zobaczyć dekoracyjne profile ledowe? Często są one stosowane w restauracjach, hotelach, obiektach usługowych. Wszędzie tam, gdzie liczy się nastrojowe, a nie zbyt intensywne światło (jak np. na hali przemysłowej), jak również tam, gdzie lampy stojące czy wiszące nie byłby by zbyt praktyczne np. przeszkadzałyby gościom w swobodnym poruszaniu się po obiekcie. Profile ledowe warto jest stosować także w domu. Wspomniane było już oświetlenie schodów, można także je montować w kuchni nad blatami, czy w łazience nad lustrem.

Dzięki temu zyskuje się dodatkowe źródło światła. A wiadomo, że nie zawsze chce się korzystać z intensywnych żarówek np. kiedy się wieczorem idzie do kuchni. Dekoracyjne profile ledowe to na pewno doskonałe rozwiązanie oświetleniowe dla domu i dla firm.