Wszystkie przedsiębiorstwa specjalizujące się składowanie i transportowaniem pakunków mają świadomość, iż ich ochrona jest istotne. Aby to zagwarantować, stosowane są różne rzeczy, które chronią towar do czasu, aż zostanie on dostarczony do miejsca docelowego.

Folią możesz zabezpieczyć wszystko

foliaIstnieje mnóstwo typów ochrony paczek, chociaż bezapelacyjne najmniej kosztowną i najpopularniejszą metodą jest stosowanie folii stretch. Folie z tworzyw sztucznych zazwyczaj wyrabia się za pośrednictwem dwóch sposobów: pierwsza z nich dotyczy wytłaczania rękawa z rozdmuchem, gdzie roztopione tworzywo wytłaczane jest przez okrągłą szczelinę, z kolei druga polega na wylewaniu, to znaczy roztopione tworzywo wyciskane jest przez równą dyszę. Do produkcji folii wykorzystuje się różnych materiałów, w tym polietylenu, polialkoholu czy kopolimeru. Pierwsza substancja wykorzystywana jest do produkowania właśnie folii stretch. Folia stretch jest najbardziej wszechstronnym materiałem wykorzystywanym do ochrony różnych wysyłek. Dzięki wyjątkowym atrybutom, nadaje się do zabezpieczania tak towarów o wielkich gabarytach, jak i mniejszych. Ponadto, towar może posiadać niesymetryczny kształt, co znacznie zwiększa zakres wykorzystywania folii. Wysokiej klasy folia stretch jumbo jest niesamowicie trwała i sprężysta. Bezbarwna folia stretch producenta powoduje, iż towar będzie w idealny sposób ochroniony, a jego rozpoznanie nie będzie powodować problemu. Zaś czarny typ folii spowoduje, że będzie ona nieosiągalna dla wzroku złodziei oraz nie będzie uszkodzona przez niekorzystne działanie promieni UV. Innym atutem, który przemawia za używaniem tego rodzaju ochrony, jest cena folii stretch, która jest względnie atrakcyjna. Aczkolwiek, zabezpieczanie za pośrednictwem folii stretch wymaga dużo wprawy lub zakupienia właściwej maszyny, która potrzebuje minimalnie 2,5m², a by zabezpieczyć ładunek musi być on tej samej wielkości. Zaś zabezpieczanie ręczne jest mało dokładne oraz powoduje większe zużycie folii.

Innymi, często wykorzystywanymi materiałami do pakowania ładunków jest taśma pakowa, często używana w wszelkiego rodzaju magazynach a także vibac, taśma cechująca się dużą odpornością na różnice temperatur.

Dodaj komentarz