Zorganizowanie przestrzeni w małej łazience stanowi niemałe wyzwanie. Z jednej strony wiadomo, że nie można zrezygnować z podstawowych sprzętów, typu kabina czy umywalka, ale z drugiej strony każdy chce by łazienka była ładna i dobrze urządzona. Dlatego warto jest stosować nietypowe rozwiązania, które pomogą optycznie zwiększyć przestrzeń, jak i będą przy tym bardzo praktyczne.

Praktyczne półki łazienkowe

półki łazienkowe z lustremW małej łazience sprawdzą się jasne kolory, dużo światła, jak również zrezygnowanie z wanny na rzecz kabiny. Gdzie jednak przechowywać kosmetyki, czy środki czystości? Nie wszystko da się upchnąć w koszyku prysznicowym, czy w szafce pod umywalką. Nie zawsze są też wnęki ścienne, pozwalające na postawienie kilku rzeczy. Wtedy świetnie się sprawdzą półki łazienkowe z lustrem. Jest to rodzaj wiszącej szafki z drzwiczkami z lustrem na całej ich powierzchni. Taką szafkę wiesza się standardowo nad umywalką. Dzięki temu można zagospodarować tę przestrzeń, która zazwyczaj jest nieużytkowana. Do wyboru są szafki z jednymi drzwiczkami, a nawet takie trójdzielone.

półki łazienkowe z lustremDo takiej szafki z pewnością można wsadzić nie tylko kosmetyki, których używa się na co dzień, ale także zapasy środków czystości, czy artykułów higienicznych. Szafka zazwyczaj ma półeczki, które można zdemontować lub zmienić ich położenie. Dzięki temu można do szafki wsadzić wysokie rzeczy, na przykład dużą butlę z żelem pod prysznic lub zapas mydła w płynie. Duże lustro w łazience sprawi, że stanie się ona optycznie większa. Odbicie lustrzane doda jej głębi, a lustro także będzie odbijało światło. Warto zaznaczyć fakt, iż taka półka jest łatwa do zamontowania. Do tego jest solidna i stabilna, dzięki aluminiowej konstrukcji, więc nie ma ryzyka, że szafka się zarwie pod ciężarem zawartości. Często w środku półki są wykonane ze szkła hartowanego, zatem są odporne na pęknięcia i zarysowania. Cała półka, zarówno część metalowa, jak i szklana, jest łatwa w czyszczeniu. Dzięki temu nawet jak lustro zostanie zachlapane wodą, czy mydłem to szybko można usunąć każde zabrudzenia. To także ważne pod kątem zachowania higieny w łazience. Kończąc rozważania, półka łazienkowa z lustrem to korzystne rozwiązanie nie tylko do małych łazienek.

Świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebne są praktyczne i estetyczne rozwiązania. Nowoczesna półka wykonana z aluminium z lustrzanymi drzwiczkami to na pewno piękna ozdoba łazienki, która zostanie doceniona przez każdego. Jest to także produkt, który jest inwestycją na lata, więc warto jest w niego zainwestować.