Składane bramy można spotkać między innymi w halach magazynowych, produkcyjnych, ale także w wielu innych miejscach, na przykład w warsztatach samochodowych. Takie bramy zobaczmy także w wielu obiektach usługowych. Dlaczego? Ponieważ charakteryzują się one solidną konstrukcją, która sprawia, że są naprawdę trwałe i wytrzymałe.

Jakość bram harmonijkowych

bramy harmonijkoweSkrzydło takiej bramy harmonijkowej wykonane jest najczęściej ze stalowych kształtowników zamkniętych. Poszczególne elementy muszą być ze sobą połączone – zawiasy do tego służące powinny być naprawdę solidne, stanowią bowiem jeden z ważniejszych elementów. Co jeszcze? Przede wszystkim wysokiej jakości zespół jezdny. Bardzo często zdarza się, że taka brama harmonijkowa hałasuje przy otwieraniu i zamykaniu, co doprowadza do szału osoby znajdujące się w pobliżu. Zatem aby uniknąć tego problemu, należy zwracać uwagę na zastosowane przez producenta prowadnice oraz przeguby, a także na to, jakiej jakości są rolki bieżne. Podzespoły sprawdzone i solidne przełożą się na ciche działanie bramy, dlatego jest to bardzo ważne. Ale wielu osobom zależy także na atrakcyjnym wyglądzie zewnętrznym takiej bramy. Dlatego zwracają uwagę na to, jakie okucia i zamki zastosował producent. Na przykład w bramie harmonijkowej białej dobrze będzie wyglądała klamka czarna, chociaż możliwości jest o wiele więcej.

bramy harmonijkoweSamo skrzydło bramy powinno być pomalowane oraz ocynkowane ogniowo, ponieważ będzie codziennie narażane na działanie czynników atmosferycznych. Zatem to istotne dla uniknięcia pojawienia się korozji. Oprócz bramy harmonijkowej możemy zdecydować się także na dodatkowe wyposażenie budynku oferowane przez producenta. Do tego wyposażenia należy między innymi furtka serwisowa – zostaje ona umieszczona w skrzydle bramy i może być otwierana na zewnątrz lub do wewnątrz. Dzięki furtce serwisowej można dostać się do wewnątrz budynku i naprawiać bramę bez konieczności jej otwierania. Producenci oferują też montaż kratek wentylacyjnych do bramy harmonijkowej. Jest to istotne, jeśli w danym obiekcie wytwarzane są podczas produkcji pyły czy drażniące zapachy.

Taka kratka będzie wspomagała standardowy system wentylacyjny. Dlatego jest przydatna w niektórych budynkach. Może być wykonane z pcv lub z aluminiowej blachy perforowanej – wybór zależy od materiału zastosowanego do produkcji bramy. Podsumowując, bramy harmonijkowe są naprawdę wysokiej jakości, jeśli tylko producent zadba o wszelkie kwestie takie jak dobór odpowiednich materiałów oraz zastosowanie wytrzymałych i sprawdzonych podzespołów.