Jeśli mieszkanie nie ma wydzielonej sypialni, warto do swojego pokoju dziennego wybrać narożnik, który jednocześnie będzie spełniał wiele funkcji. Oprócz realizowania designerskich marzeń ważne by taki mebel był możliwie wygodny i sprzyjający codziennemu użytkowaniu. Praktyczne urządzenie mieszkania ułatwia wiele rutynowych czynności. Poza odpowiednim oświetleniem, stylistyczną i kolorystyczną spójnością, liczy się również uniwersalność. Tę ostatnią cechę posiadają narożniki, które oprócz swojego podstawowego przeznaczenia – jakim jest zapewnienie miejsca do siedzenia w ciągu dnia, mogą zamienić się w dodatkową przestrzeń do spania.

Narożniki salonowe — przemyślana aranżacja

 Narożniki salonowePrzed zakupem warto przemyśleć kilka ważnych aspektów, które rogówka powinna spełnić. Pierwszym z nich jest odpowiedni rozmiar mebla przed i po rozłożeniu, chodzi tu przede wszystkim, aby zachować swobodę poruszania się po pomieszczeniu. Warunkiem niemal koniecznym, zwłaszcza przy mniejszych mieszkaniach, jest w takim meblu pojemnik na pościel. Spełni funkcję przechowywania pościeli i stanie się również dodatkowym schowkiem na przedmioty. Użyteczność to również wytrzymałość – bardzo ważna jest konstrukcja, narożnik do codziennego spania powinien być wyposażony w solidne mechanizmy do rozkładania i składania. Kolejnym kluczowym aspektem jest wypełnienie mebla – taki wykonany na sprężynach na pewno posłuży dłużej niż piankowy, który będzie się szybciej odkształcał i po prostu zużywał. Funkcjonalność to również solidne wykonanie.

Narożniki salonoweZależnie czy w domu przebywa małe dziecko, czy zamieszkuje go czworonożny przyjaciel, warto dobrać odpowiednią tapicerkę mebla – odporną na wszelkiego rodzaju plamy i inne zabrudzenia. Wielkość i kształt także nie pozostają bez znaczenia. Funkcjonalne narożniki salonowe w pokoju dziennym nie powinny również dominować nad resztą pokoju swoim rozmiarem i wzorami, tak aby był użyteczny dla całej rodziny przy odpowiednim zachowaniu proporcji i swobody poruszania się. Na niewielkiej przestrzeni sprawdzi się rogówka w kształcie litery L – warto przy tym zwrócić uwagę, po której stronie znajduje się szezlong i czy można go przestawić. U-kształtne to natomiast świetne rozwiązanie, jeśli dysponuje się większą przestrzenią. Każdy znajdzie swój wymarzony narożnik, który będzie dopełnieniem charakteru wnętrza.

Funkcjonalność, zaraz obok stylu, to bardzo ważna cecha dobrego mebla. Najlepiej porównać oferty kilku sklepów i nie kierować się tylko ceną, ale również spełnieniem wymogów pod względem jakości wykonania i wykończenia oraz spełnianiem dodatkowych funkcji, takich jak spokojny sen na komfortowej kanapie czy miły wieczór przed telewizorem.