Dobrej jakości płyta betonowa jest w ostatnim czasie bardzo poszukiwana. Ceni są ją za trwałość, ale też nowoczesne wzornictwo. Szczególnie lubią ją dekoratorzy wnętrz i architekci, bo pozwala na wykonanie ciekawych aranżacji.

Płyta betonowa do elewacji

płyty betonowe na ścianęCzym wyróżniają się płyty betonowe? Jak wygląda ich montaż oraz czy płyty betonowe na ścianę są funkcjonalne? Od kilku już sezonów beton architektoniczny cieszy się dużą popularnością. Cenią go sobie projektanci wnętrz, gdyż jest rozwiązaniem ciekawym i daje wiele możliwości. Płyta betonowa na ścianę bywa montowana na zewnątrz budynku (elewacja) oraz wewnątrz (w pomieszczeniach różnego przeznaczenia). Świetnie prezentuje się w budynkach użyteczności publicznej, zwłaszcza klinikach medycznych, stomatologicznych lub salonach kosmetycznych. Pozwala stworzyć w nich niepowtarzalny, choć surowy klimat. Taki styl jednak wielu osobom bardzo odpowiada. Płyty betonowe na ścianę montuje się też w domach prywatnych. Idealnie pasują do salonu, sypialni, łazienki lub przedpokoju. Można również położyć je na klatce schodowej lub w pralni. Nie trzeba też obawiać się, że tego rodzaju płyta przytłoczy pomieszczenie i będzie wyglądać źle.

płyty betonowe na ścianęPrawidłowo zamontowana i wybrana pod kątem wystroju wnętrza będzie wyglądać lekko. Można też ozdobić nią tylko jedną ścianą lub niewielki jej fragment. W ten sposób nadamy pomieszczeniu nowoczesnego charakteru. Płyty betonowe na ścianę można już znaleźć w sklepach budowlanych. Cechuje je wytrzymałość i solidność wykonania. Duża konkurencja w branży sprawia, że ich cena jest coraz bardziej atrakcyjna. Co ciekawe, nie ma dwóch takich samych płyt, każda powinna mieć inną fakturę i nieco odmienny wzór. To w żadnym stopniu nie jest wadą betonu, a jego cechą naturalną. Beton ponadto to materiał estetyczny, funkcjonalny. Jego gładka powierzchnia daje się łatwo czyścić. Nie odkształca się pod wpływem wilgoci (płyty można montować w łazienkach), nie deformuje. Odpowiednio zamontowana płyta i solidnie wykonana dobrze trzyma się ściany przez lata. Nie ma również ryzyka, że odpadnie. Płyty są niepalne, charakteryzują się niską nasiąkliwością. Płyty betonowe występują dziś w wielu różnych kolorach i wzorach. Są barwione, dzięki czemu można je dopasować do każdego rodzaju wnętrza. Bywają też różnych rozmiarów.

Wielu budowlańców specjalizuje się w montażu płyt betonowych na ścianę. Są one na tyle ciekawe, że wybiera jest coraz większe grono osób zarówno do domów prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Można się spodziewać, że w najbliższym czasie zainteresowanie nimi nasili się.