Dobre projektowanie wnętrz to lustro współczesności w połączeniu z indywidualizmem. Głównym zadaniem architektury użytkowej jest bezpośrednie dostosowanie funkcjonalności zastosowanych form geometrycznych do wymagań i potrzeb użytkowników.

Meble z egzotycznego drewna

nowoczesne meble kuchenneDesign użytkowy w dużej mierze oscyluje wokół rekonfiguracji oraz zabawy stylem, w wyniku czego mamy możliwość kreowania nowych rozwiązań, podkreślających walory estetyczne kontekstu przestrzennego. Estetyka wizualna w projektowaniu przestrzennym to sposobność na wykazanie się kreatywnością i wyobraźnią zarówno przez inwestora jak i projektanta. Stworzenie spersonalizowanej koncepcji nowoczesnej kuchni stwarza przed nami szereg możliwości, niezależnie od tego, czy mamy do dyspozycji mały czy duży metraż. Indywidualne rozwiązania funkcjonalnej przestrzeni do pracy w kuchni pozwala nam na zastosowanie dowolności form i kształtów oraz praktyczne wykorzystanie charakterystycznych dla danej przestrzeni elementów konstrukcyjnych takich jak skosy czy wnęki, dzięki czemu nasza kuchnia nabierze unikalnego charakteru.

nowoczesne meble kuchenneW nowoczesnej zabudowie dominuje przede wszystkim geometria i prostota kształtów. Charakterystyczna w tego typu projektach jest jasna paleta barw, jednakże równie często możemy spotkać się również z mocnymi, ciemnymi kolorami takimi jak grafit, antracyt i głęboka czerń. Jeżeli chodzi o nowoczesne meble kuchenne dużą popularnością cieszy się także inspiracja naturalnym wzornictwem na kształt egzotycznych gatunków drzew. Nowoczesne projekty indywidualnych projektów kuchni cechuje przede wszystkim minimalizm oraz modułowość, przejawiająca się m. in. w pełnym przystosowaniu parametrów wymiarowania do poszczególnych sprzętów AGD, do których mogą należeć zmywarka, piekarnik czy kuchenka gazowa, których zabudowa nie tylko pozwoli na efektywne zwiększenie przestrzeni roboczej, ale także ułatwi organizację pracy. W projekcie kuchni nie możemy również zapomnieć o jednej z najistotniejszych kwestii jaką jest ergonomia ora podział na strefy. Możemy wyróżnić następujące obszary: przechowywanie (lodówka, szafki), zmywanie i porządkowanie (zlew, kosz na śmieci), obróbka produktów i przestrzeń do gotowania. Decydując się na realizację indywidualnego projektu zabudowy kuchennej podczas wyboru mebli zwróćmy także uwagę na funkcjonalność wybranego rozwiązania oraz parametry pozwalające na łatwe utrzymanie jej w czystości.

Średnie koszty związane z wykonaniem oraz montażem mebli zaczynają się od około 3000,00zł w górę, jednakże kluczowym argumentem opowiadającym się za tą inwestycją jest fakt, że dzięki temu zyskujemy pewność co do jakości wykonania oraz pełne przystosowanie parametrów mebli do naszych potrzeb i wymagań.