Odziedziczyłam po mojej babci mały domek na działce pod Bydgoszczą. Nie była to wielka działka, raczej taka działek letniskowa, jak ogródki działkowe. Jako dziecko bardzo często jeździłam tam z rodzicami. Babcia zabierała mnie wtedy do ogródka, żebym mogła jej pomagać.

Moja pielęgnacja ogrodu w Bydgoszcz

pielęgnacja ogrodów BydgoszczBardzo lubiłam sadzić nowe roślinki i jeść owoce prosto z drzewa. Teraz kiedy pracuję to się tak często nie widywałam z moją babcią, nie miałam na to czasu. Czasem do niej zaglądałam, szczególnie jak była chora. Widziałam, że jej ogród marnieje, bo nie ma siły w nim sprzątać, ale nic jej nie mówiłam, żeby nie było jej przykro. Teraz kiedy odwiedziłam jej działkę po raz pierwszy to wiedziałam, że pielęgnacja ogrodów Bydgoszcz tak starych jak ten nie będzie łatwa. Do zrobienia było mnóstwo rzeczy. Wszędzie walały się zeschłe liście, chwasty strasznie się rozrosły. Widać było, że dawno nic tutaj nie było robione. Konieczna była firma sprzątająca takie stare ogrody, bo sama bym sobie na pewno z tym nie poradziła. Musiałabym chyba przez cały miesiąc codziennie tutaj sprzątać, jeśli nie więcej. Tak więc zaczęłam szukać takiej profesjonalnej firmy, która by się tym zajęła. Powiedzieli mi, że również konieczna będzie wycinka drzew, tych które zasłaniają słońce innym roślinom, bo inaczej całkiem zmarnieją. Zgodziłam się na to.

Ogólnie jestem bardzo zadowolona z tego co zrobili. Wiele roślin trzeba było wykopać i zasadzić na ich miejsce nowe, więc nie od razu wszystko będzie wyglądało idealnie, ale jestem dobrej myśli.