Posiadanie samochodu związane jest z koniecznością zagospodarowania dla niego odpowiedniego miejsca parkingowego. Posiadacze własnych działek mogą zdecydować się na postawienie garażu blaszanego. Jest to konstrukcja, która przeważnie nie wymaga zgłoszenia ani pozwolenia na budowę. Jej powierzchnia nie przekracza bowiem 35 metrów kwadratowych i jest parterowa.

Tanie i funkcjonalne garaże

garaże blaszaneGaraż stawia się na wypoziomowanych betonowych bloczkach lub płytach. Możliwe jest także wykonanie betonowej wylewki w celu utwardzenia podłoża i zapobieżenia przedostawaniu się wilgoci. Wykonane z blachy garaże mogą posiadać jedno lub dwa stanowiska. Jednomiejscowe garaże to przeważnie mniejsze konstrukcje, które pozwalają na zaparkowanie samochodu osobowego. Standardowy wymiar takiego garażu to 3 na 5 metrów. Brama wjazdowa może być otwierana na boki lub podnoszona do góry. Garaże dwumiejscowe zwykle posiadają osobne wjazdy. We wnętrzu może znaleźć się ścianka działowa, a także podwieszona pod sufitem kratownica. Dach musi zapewniać ochronę przed wiatrem oraz naprężeniem spowodowanym opadami śniegu. Każdy region w Polsce znajduje się w jednej z trzech stref zagrożenia wiatrem, a typ i wytrzymałość dachu należy dopasować do tych informacji.

garaże blaszanePodlasie znajduje się w pierwszej strefie wiatrowej. Zamówione z wyprzedzeniem tanie garaże blaszane podlaskie firmy dostarczają razem z usługą montażu. Do zadań inwestora należy przeważnie jedynie przygotowanie wypoziomowanego podłoża. Podlaskie firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją garaży oferują konstrukcje z dachami jedno- i dwuspadkowymi. Kierunek dachu jednospadowego może być lewy, prawy, tylny lub frontalny. Blacha użyta do budowy garażu może być ocynkowana ogniowo. Stosuje się także blachę powlekaną oraz imitację drewna. Większe garaże mogą być wyposażone w otwory okienne. W przypadku garaży na auta ciężarowe i dostawcze możliwe jest zamontowanie dodatkowych drzwi w bramie garażowej lub ścianie konstrukcji. Bezpieczeństwo przechowywanych przedmiotów zapewnia zamek ryglowy. W celu powiększenia jednomiejscowego garażu możliwe jest zamontowanie do niego dodatkowej wiaty. Dach zostaje wówczas wydłużony i wsparty na metalowych lub drewnianych słupkach.

Garaże ze stali ocynkowanej zapewniają wysoki poziom ochrony przed korozją. W celu poprawy walorów estetycznych możliwe jest pokrycie elementów garażu lakierem. Robi się to przed montażem. Firmy z Podlasia oferują garaże wykonane z blachy pierwszego gatunku. Rodzaj podłoża jest dowolny – garaż można ustawić nawet na podłożu trawiastym lub ubitej ziemi.