Wstawiając dany typ okiennic do pomieszczenia, warto przemyśleć też kwestię ozdobienia ich oryginalnymi elementami. Odpowiednio dobrany do charakteru mieszkania karnisz pełni nie tylko funkcję praktyczną, ponieważ można na nim w bezpieczny sposób ulokować wszelkie firany lub zasłony, ale jest także doskonałą ozdobą wnętrza.

Ładne karnisze na zasłony

karnisze pojedynczeObecnie do wyboru jest tak wiele różnych materiałów karniszy, że każdy, kto decyduje się na remont, z pewnością dobierze coś dla siebie. Ten rodzaj okiennej ozdoby można nabyć w wariantach pojedynczych i podwójnych, aby skomponować idealny stelaż dla zasłon. Do najbardziej popularnych sposobów zdobienia okien we wszelkich typach pomieszczeń mieszkalnych są firany lub zasłony, które często wieszane są także razem. Aby jednak można je było umieścić na okiennicach, należy uprzednio zamontować pasujący do stylistyki wnętrza karnisz. Nieodłącznym elementem wystroju każdego odrębnego okna są ozdobne karnisze pojedyncze, które służą do zawieszania jednego typu zasłon okiennych. Istnieje wiele różnych wymiarów do wyboru, dzięki czemu można dopasować je wszędzie. Występują w wielu wariantach materiałowych, wśród których coraz większą popularnością cieszą się te wykonane z metalu lub drewna.

karnisze pojedynczeSą nie tylko najodporniejsze na zniszczenia, ale także nadają wnętrzom najbardziej eleganckiego wyglądu. Można je nabywać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i na stronach internetowych wraz z dokładną instrukcją dotyczącą samodzielnego montażu. Dzięki temu, z instalacją karnisza nad oknem poradzą sobie nawet osoby początkujące. Najczęściej spotykanymi i najbardziej modnymi egzemplarzami montowanymi w różnych pomieszczeniach są karnisze metalowe i drewniane, które dobiera się zwykle do rodzaju żyrandola, podłogi lub mebli. Razem tworzą spójną całość, która nadaje wnętrzu stylowego charakteru. Dla miłośników wieszania firan i zasłon razem, najlepszym rozwiązaniem będą modele podwójne, które bez trudu pomieszczą oba typu osłon okiennych. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się w pokojach, w których nie ma rolet lub żaluzji. Każde pomieszczenie, w których pojawią się karnisze zyskuje na szykowności i sprawia wrażenie bardziej eleganckiego. Wybierać można zarówno spośród prostych, nowoczesnych wariantów, które docenią zwolennicy minimalistycznego wyposażenia wnętrz, jak i bardziej zdobne modele karniszy wybierane przez osoby urządzające pokój w stylu art deco.

Decydując się na tego typu elementy wyposażenia, warto jednak przede wszystkim zmierzyć ramy okna, by dopasować idealny karnisz pod kątem wymiarów. Jeżeli zainstaluje się model z wysokiej jakości materiałów o ponadczasowym designie, to będzie można z niego korzystać przez długie lata.