O ile hotele i pensjonaty nad morzem czy w górach mogą liczyć na sporą rzeszę klientów, zwłaszcza w sezonie letnim, o tyle sytuacja hotelów w mieście nie wygląda aż tak ciekawie. Przynajmniej jeśli chodzi o mniejsze miejscowości, które są rzadziej odwiedzane przez turystów, a żyją głównie z wizyt osób przyjeżdżających na delegacje czy konferencje.

Projekt wnętrz zgodny z oczekiwaniami

projekt wnętrzJeśli zdecydujemy się na otworzenie hotelu w takim miasteczku, warto pomyśleć przede wszystkim o tym, jak zaaranżować nasz obiekt. Target mamy już określony – będą to biznesmeni oraz przedstawiciele handlowi, dziennikarze czy pracownicy firm, którzy biorą udział w konferencjach, szkoleniach, pokazach. W naszym hotelu koniecznie powinna znaleźć się sala konferencyjna, a najlepiej i dwie – duża i mała. W ten sposób zawsze będziemy mogli zaoferować naszym gościom miejsca zgodne z ich oczekiwaniami. Większość właścicieli obiektów komercyjnych decyduje się na projekt wnętrz we Wrocławiu wykonany przez tamtejszych architektów wnętrz.

projekt wnętrzTo dlatego, że zazwyczaj skończyli oni ten kierunek na uniwersytecie w tym mieście, który wyróżnia się bardzo wysokim poziomem. Możemy więc liczyć na to, że ich wiedza teoretyczna jest odpowiednia do naszych potrzeb. Liczy się jednak przede wszystkim praktyka – wybierając architekta do zaprojektowania wnętrz naszego hotelu, przejrzyjmy portfolio każdego z kandydatów. W ten sposób będziemy mogli zobaczyć, czy dany projektant ma jakieś swoje szczególne preferencje, które próbuje przemycić w każdym z projektów, czy może jest całkowicie oryginalny i każda wykonana przez niego realizacja wnętrza wyróżnia się czymś zupełnie niepowtarzalnym. Warto wybrać tego architekta, którego wykonania całkowicie wpisują się w nasz gust. Dzięki temu zyskamy pewność, że i projekt naszego hotelu będzie wykonany jak najlepiej. W przypadku aranżacji sal konferencyjnych, zazwyczaj architekt wnętrz nie ma dużego pola do popisu – style typu prowansalski czy loft, są raczej niepożądane. Mogą rozpraszać prelegentów. Styl klasyczny z kolei może być zbyt ciężki. Lepiej zdecydować się na bezpieczny styl nowoczesny – chociaż jest on często spotykany, akurat w przypadku sal konferencyjnych robi on najlepsze wrażenie.

Projektant wnętrz pomoże nam w doborze odpowiednich mebli, które nie będą zbyt toporne, ale też zbyt lekkie – przede wszystkim muszą sprawiać wrażenie solidnych, chociaż nie mogą przytłaczać. Jak widać, nawet taki zwyczajny dobór mebli może okazać się ciężkim zadaniem – to dlatego pomoc architekta jest dla wielu osób tak cenna.