Chociaż na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, rola światła w naszym życiu ma znaczenie bezprecedensowe.Także w domu warto postawić na idealne oświetlenie, aby jednocześnie dbać o swoje dobre samopoczucie i zdrowie.

Lampy podłogowe powinny dawać wydajne światło

lampy podłogoweOświetlenie dziecięce, czyli światło, które umiejscowimy w pokoju najmłodszych lokatorów ma również wielkie znaczenie. Pamiętajmy, że to tutaj dziecko będzie spędzało większość swojego życia, będzie korzystało z komputera, uczyło się i bawiło. To tutaj dziecko będzie zasypiało. Widzimy więc, że światło musi być dostatecznie silne, w trosce o zdrowie oczu pociechy, ale także nie tak mocne, by przeszkadzało w relaksie przed pójściem spać. Przyćmione światło sączące się ze specjalnych lamp, ciekawych kul, czy gwiazd przyklejonych do sufitu pozwoli dziecku zaakceptować miejsce, w którym zasypia jako bezpieczne, przytulne a przy tym ciekawe.
My sami także powinniśmy zadbać o dobre oświetlenie całego domu. Pozwoli to zminimalizować ryzyko wypadku, co często zdarza się nocą. Nikt nie chce nieopatrznie pominąć stopnia lub wywinąć orła w łazience. Aby dostatecznie szybko dostrzec ślady wody na posadzce lub dodatkowe stopnie konieczne jest dobre oświetlenie łazienkowe oraz lampy podłogowe. Ustawić można je przy ścianie, gdzie będzie dyskretną ozdobą, dostępną na wyciągnięcie ręki. Doskonale nadają się, gdy wieczorem chcemy poczytać książkę lub gazetę, jednocześnie nie ma konieczności rozświetlania całego pomieszczenia. Lampy podłogowe są stabilne, przez co nie ma ryzyka, że się przewrócą.

W nocy tworzą dodatkowo przyjemny klimat, który pozwala na wyciszenie się przed pójściem spać.