Polichlorek winylu jest jednym z najbardziej uniwersalnych i najczęściej wykorzystywanych materiałów. Można się z nim spotkać praktycznie w każdej dziedzinie życia codziennego. Jest to tworzywo sztuczne, które można bardzo łatwo pozyskać. Tworzy się je szybko i w bardzo dużych ilościach.

dlaczego produkuje się okna z pcv?

okna pcv z GrójcaMateriał ten jest tani, ale przy tym bardzo wytrzymały i uniwersalny w swoim użyciu. Posiada on dobre właściwości termoizolacyjne i wysoką wytrzymałość mechaniczną. Ze względu na wszystkie te czynniki można go często spotkać w budownictwie. Jednym z najczęstszych jego zastosowań są wszelkiego rodzaju okna plastikowe, które instaluje się w większości dzisiejszych konstrukcji. Okna są jednym z elementów, których nie można pomijać podczas konstrukcji budynku. Umożliwiają one dostawanie się światła do wewnątrz, oraz za ich pomocą można prowadzić wymianę powietrza między wnętrzem budynku, a przestrzenią poza nim. Szczególnie kluczowe jest to w przypadku obiektów mieszkalnych, gdzie funkcjonowanie bez okien byłoby znacznie utrudnione i depresyjne. Okna wykonane z PCV występują w bardzo różnych formach, które można dopasować do wyglądu wnętrza takiego domu. Istnieją rozwiązania w których wykorzystuje się specjalne okleiny doskonale imitujące drewno. Zwykle wybór jest dość duży i zawsze pozwala na dopasowanie wzoru pod wystrój konkretnego wnętrza.

okna pcv z GrójcaTego typu okna są wytrzymałe i posiadają dobre właściwości termoizolacyjne, które mogą różnić się pomiędzy modelami. Okna PCV z Grójca są przykładowo bardzo zróżnicowane. Tańsze modele posiadają standardową jakość termoizolacji, która spełnia wszelkie normy. Bardziej zaawansowane modele mogą posiadać dodatkowe systemy, które zmniejszają współczynnik przepuszczalności cieplnej praktycznie do zera. W opcjach premium wykorzystuje się wiele komór cieplnych w konstrukcji ramy okna. Często osiągają one liczby zbliżone do dziesięciu w modelach najwyższej jakości. Taka ilość komór gwarantuje niezawodną izolację i praktycznie kompletną nieprzenikalność. Dodatkowo stosuje się specjalne listwy międzykomorowe, które posiadają wysokie właściwości termoizolacyjne i wykonane są ze specjalnych materiałów uszczelniających. Stosowanie konstrukcji stworzonej z paru szyb, najczęściej trzech, zapewnia jeszcze mniejszą przenikalność cieplną.

Kieszenie powietrza pomiędzy szybami są zabezpieczane listwami międzyszybowymi wykonanymi z wysokiej jakości gumy, co umożliwia uzyskanie tak niskiego współczynnika przepuszczalności cieplnej. Całość konstrukcji jest przy tym bardzo wytrzymała i można spodziewać się wysokiej odporności na uszkodzenia.