Właściciele domów jednorodzinnych dbają nie tylko o sam budynek, ale także o jego otoczenie. Przytulne gniazdko to bowiem nie tylko pomieszczenia w budynku, ale również piękny ogród. Bardzo ważny jest także taras, który stanowi najczęściej połączenie salonu z ogrodem, a więc także jest strefą relaksu.

Wkręty do łączenia drewna

wkręty tarasoweBudowa tarasu powinna być więc przeprowadzana w sposób profesjonalny, aby efekt końcowy był zgodny z naszymi oczekiwaniami. Konieczny jest zatem dobór odpowiednich materiałów, chodzi tu nie tylko o deski, ale także o elementy mocujące. Musimy zastosować wytrzymałe wkręty tarasowe, które doskonale sprawdzają się w łączeniu ze sobą drewnianych części. Dzięki ich zastosowania, konstrukcja będzie z całą pewnością stabilna, solidna oraz trwała. Jakie wkręty tarasowe charakteryzują się największą wytrzymałością? Są to wkręty wykonane z wysokogatunkowej stali posiadającej bardzo dobrą klasę korozyjną. Takie śruby do montażu tarasu mają łeb stożkowy, ponieważ pozwala on na odpowiednie zlicowanie łebka z powierzchnią drewna. Dzięki temu wkręty są idealnie dopasowane do drewna, co sprawia, że taras wygląda estetycznie. Oczywiście możemy zastosować również wkręty z łbem talerzykowym, najlepiej do łączeń, które są niewidoczne z zewnątrz. W przypadku takich wkrętów bowiem nie uzyskujemy zlicowania, ale nie jest to w takiej sytuacji konieczne.

wkręty tarasoweTakie wkręty również charakteryzuje wysoki poziom wytrzymałości. Jeżeli zależy nam zatem na tym, aby taras cechowały bardzo dobre parametry techniczne, aby konstrukcja była wytrzymała i trwała – zastosowanie odpowiednich wkrętów tarasowych jest koniecznością. Druga ważna kwestia to oczywiście umiejętności osoby budującej taras, bez tego nawet najlepsze materiały budowlane okażą się nieprzydatne. Dlatego jeśli sami nie mamy doświadczenia w wykonywaniu konstrukcji drewnianych, lepiej skontaktujmy się ze specjalistami. Pamiętajmy jednak, że to do nas będzie należał zakup niezbędnych materiałów, dlatego i tak możemy się tutaj wykazać i kupić produkty najwyższej jakości. Nie może wśród nich zabraknąć właśnie omawianych wytrzymałych wkrętów tarasowych o łbach stożkowych oraz talerzykowych. Jako podstawowe elementy służące do łączenia ze sobą desek i słupów drewnianych, muszą wyróżniać się najlepszymi parametrami technicznymi.

Stosując sprawdzone produkty, zyskujemy pewność trwałości i wytrzymałości powstającej konstrukcji. Cena takich wkrętów powinna być dla nas mniej ważna przy wyborze niż parametry techniczne, jednak nie musimy obawiać się o to, że przepłacimy – takie wkręty dostępne są często w atrakcyjnych promocjach.