Odkurzanie jest jedną ze zdecydowanie najbardziej znienawidzonych czynności jakie wykonujemy w swoich domach, bardzo wiele osób nie lubi sprzątać, ale to używanie odkurzacza jest szczególnie odrzucające. Wiele osób ma problemy z alergią, czy bardziej wrażliwe błony śluzowe nosa, przez co wzbijający się w powietrze kurz jest dla nich niesamowicie drażniący.

Odkurzanie centralne jest popularne

odkurzanie centralneJest szczególnie duży problem dla wszelkiego rodzaju alergików znajdujących się w pomieszczeniu, które jest odkurzane. Jednak istnieje sposób, który pozwala wyeliminować cały ten problem i odkurzać w ciszy i spokoju. Idealną alternatywą dla tradycyjnych, topornych i ciężkich odkurzaczy, które trzeba nosić po schodach i po pomieszczeniach, a posiadają one ograniczoną długość kabla, krótkie rury i zwykle słabe ssanie, jest odkurzanie centralne w budynku, które sprawdza się praktycznie wszędzie. Działa ono na zasadzie rozmieszczonej w ścianach sieci rur, która połączona jest z gniazdami w wyznaczonych przez nas pomieszczeniach. Wiele osób popełnia błąd i instaluje zbyt dużo gniazd, gdyż martwią się o swój komfort użytkowania takiej instalacji.

odkurzanie centralneNie należy przesadzać w tej kwestii, ponieważ przeciętny wąż montowany w tego typu odkurzaczu ma długość zbliżoną do 10 metrów, co pozwala na swobodne wyczyszczenie dużej powierzchni. Przy sprzątaniu z tego typu instalacją, cząsteczki kurzu nie są wzbijane w powietrze, a zatem jest ona niesamowicie przyjazna dla alergików i osób wrażliwych. Całość systemu ukryta jest w ścianach i połączona jest z odkurzaczem centralnym, który generuje ciąg o dużej sile, który pozwala nam na bardzo komfortowe sprzątanie bez większego wysiłku. Zasada działania jest taka, że większe, stałe cząsteczki osadzane są w worku odkurzacza, z kolei te mniejsze są wyrzucane razem ze zużytym powietrzem na zewnątrz budynku. Dlatego też tego typu instalacja nie wywołuje cyrkulacji zużytego powietrza, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego urządzenia tego typu. Dodatkowo, odkurzanie centralne jest bardzo oszczędne, gdyż worek wystarczy wymieniać zaledwie od około 2 do 5 razy w ciągu całego roku, co jest opcją bardzo wygodną. Istnieją także dodatkowe gadżety, które można zainstalować posiadając taki system, jednym z nich jest chociażby szufelka, która po jej otwarciu pozwana na natychmiastowe wciągnięcie wszystkiego co się przed nią znajduje.

Dlatego też jest to idealny gadżet do przedpokoju, czy kuchni. Nie trzeba nawet iść po rurę odkurzacza, wystarczy zamieść bałagan pod szufelkę, otworzyć ją, a wszystko zostanie automatycznie wysprzątane.