Obecnie bramy wjazdowe otwierane automatycznie stanowią fragment ogrodzenia każdej nowoczesnej posesji. W obliczu możliwości korzystania z dogodnych rozwiązań technologicznych, chyba już nikt nie wyobraża sobie powrotu do przestarzałych bram otwieranych ręcznie.

Automatyka do bramy z pilotem

Automatyka do bramAle jednak aby bramy automatyczne działały naprawdę sprawnie – szybko i niezawodnie, bardzo ważne jest, aby automatyka charakteryzowała się najwyższą jakością. Co proponują nam producenci w tym zakresie? Ciekawą opcją wydaje się automatyka do bramy oparta na dwukierunkowej komunikacji radiowej – oczywiście bezprzewodowej. Takie centralne sterowanie pozwala na kontrolę nie tylko bramy, ale także innych urządzeń w domu, na przykład elektrycznych rolet czy systemu ogrzewania lub oświetlenia. Jest to więc rozwiązanie, które pozwala stworzyć inteligentny dom. Jeżeli chodzi o samo otwieranie bramy, taki system automatyki działa w oparciu o aplikację na smartfona. Jeśli włączymy GPS, wówczas możemy zdecydować się na ustawienia, które pozwalają na automatyczne otwieranie się bramy już gdy zbliżamy się do domu. Nie musimy nic klikać i niczym się przejmować – system działa za nas.

Automatyka do bramPonadto mamy do dyspozycji pilot do otwierania bramy, możemy też skorzystać z otwierania za pomocą kodu – jeżeli zdecydowaliśmy się na automatykę, która uwzględnia tę metodę. Wówczas przy bramie znajduje się panel z klawiaturą kodową, dzięki czemu możemy otworzyć bramę. Takie rozwiązanie jednak o wiele lepiej sprawdza się przy bramach garażowych niż wjazdowych. oczywiście najważniejsze w automatyce do bramy (czy to wjazdowej, czy garażowej) jest bezawaryjne działanie – nie chcemy przecież podjechać samochodem pod bramę tylko po to, aby pocałować klamkę. Czy to znaczyłoby, że musimy zostawić samochód na środku podjazdu, bo brama się nie otworzy? Taka automatyka przewiduje takie sytuacje. Nowoczesne bramy są wyposażone w możliwość awaryjnego ręcznego otwierania, dlatego nie musimy obawiać się takich problemów. Jak widać, producenci nowoczesnych bram automatycznych przewidzieli wszystkie scenariusze wydarzeń. To dlatego automatyczne bramy cieszą się taką popularnością – nawet w przypadku awarii możemy sobie bez problemu poradzić. Podsumowując, automatyka bram to obecnie żaden luksus, a standard.

Z takiej dogodności korzysta już niemal każdy właściciel domu jednorodzinnego, dzięki czemu zawsze szybko i sprawnie może wjechać samochodem na własną posesję lub z niej wyjechać. Wysoka jakość automatyki sprawia zaś, że są to systemy praktycznie niezawodne.