Kverneland to norweska firma, której korzenie sięgają XIX wieku. To wtedy Ole Gabriel Kverneland postanowił rozpocząć produkcję kos w swoim rodzinnym miasteczku. Z czasem firma się rozrastała, z lokalnej firmy stała się wielką spółką o zasięgu międzynarodowym. Obecnie zatrudnia tysiące pracowników, a jej maszyny znane są na całym świecie.

Solidne części do pługa

części do pługa kvernelandMimo iż firma produkuje brony, siewniki, opryskiwacze i wiele innych maszyn, to największą popularnością cieszą się pługi marki Kverneland. Z ofercie firmy można znaleźć pługi zawieszane zagonowe i obracalne oraz pługi półzawieszane, także w tych dwóch odmianach. Są modele przystosowane do pracy w trudnych warunkach, na przykład przy twardej glebie, jak również pługi idealne do pracy na krańcach pola, lekkich glebach, czy pługi typu 3 w 1. Dzięki temu każdy rolnik może w ofercie firmy Kverneland znaleźć idealny pług, dzięki któremu szybko przygotuje ziemię pod uprawę. Przekopana, spulchniona ziemia będzie lepszym podłożem pod wysiew zbóż czy warzyw. Pług może się także przydać podczas nawożenia, kiedy posypuje się nawóz z wierzchu, a potem trzeba ziemię przekopać, by dostał się on do głębszych warstw gleby. Pług jest narażony na różnego typu uszkodzenia. W ziemi często znajdują się kamienie, o które uderzają dłuta lemiesza.

części do pługa kvernelandNa części negatywnie wpływają też wilgoć z powietrza i gleby, silne środki chemiczne używane w rolnictwie i wiele innych. Przez to części zostają osłabione, mogą się szybciej ścierać i zużywać. Co zwykle wymienia się w pługach? Rolnicy często pytają o lemiesze i dluto lemiesza, płozy, czy sworznie obrotu. Sprawdzone części do pługa Kverneland powinny być zawsze oryginalne i dopasowane do konkretnej maszyny. W pługu ważne są lemiesze, które przekopują glebę, jak również elementy które sprawiają, że części pługa się obracają. Samo rozrycie ziemi lemieszem nie przyniesie takiego efektu, jak jej ,,przemieszanie”. Często wybierane sa też elementy mocujące do pługa. Mocuje się go to traktora i wtedy wyrusza na orkę. Mocowanie musi być solidne, tak by pług nie odczepił się od maszyny. Nie powinno być jednak zbyt sztywne, tak by pług mógł się obracać tak samo jak traktor, a nie ustawiać się prostopadle do niego na zakrętach.

Na pewno bez pługa orka byłaby dla rolnika bardzo cięzka. Ręczne pługi nie potrafią tak dobrze przekopać ziemi, jak te zautomatyzowane, a do tego działają wolniej. Z pługami orka idzie szybciej i jest mniej pracochłonna. Warto zatem inwestować w dobre pługi Kverneland i oryginalne części do nich, dzięki czemu urządzenie zawsze będzie doskonale, wydajnie działało w każdych warunkach na polu.