Wśród różnych stylów dekoracji wnętrz niewątpliwie można wymienić takie, które da się zaklasyfikować jako bardziej i mniej męskie. Styl myśliwski jest niewątpliwie bardzo męski. A jakie są te „niemęskie”?

Meble shabby chic – jakie one są?

meble shabby chicDo grona stylów bardzo kobiecych, które mężczyznom po prostu nie pasują, niewątpliwie zaliczają się styl prowansalski oraz shabby chic. Oba są bardzo ciepłe, domowe, zaciszne – a przy tym delikatne, z dużą ilością dekoracyjnych detali i florystycznych wzorów. Do tego dochodzą rzeczy, które wyglądają po prostu krucho i delikatnie. O ile jeszcze same meble shabby chic i prowansalskie są dość solidne, to delikatna porcelanowa filiżanka w rękach drwala pasuje jak pięść do nosa. Taki mężczyzna może się co najwyżej rozwalić na żeliwnym, kutym łóżku jak Rosja na mapie. Raczej jednak nie zachwycą go pastelowe róże i błękity, cherubinki i zwiewne firanki. Lampy w stylu prowansalskim będzie się bał zapalić, by ich nie popsuć, a różne dekoracyjne pudełeczka i figurki to prawdziwy tor przeszkód. Z typowych elementów wystroju w tych stylach tylko lustra dekoracyjne nie wzbudzą grozy, a i to wyłącznie dlatego, że wiszą na ścianach, więc trudniej będzie je zrzucić na podłogę. Tego nie można jednak powiedzieć o porcelanie, ceramice i fajansach.

Mnogość takich dekoracyjnych elementów, wybór kolorów, wzorów i materiałów, czy sam ogół aranżacji są po prostu niemęskie. Jeśli jakaś kobieta zechce odstraszyć od siebie mężczyznę, może po prostu kazać mu zamieszkać w domu urządzonym w tym stylu. Nie wytrzyma tygodnia.